Filiżanki dla prawdziwych kawoszy

Każdy kochający kawę wie, że jej zapach o poranku bywa zbawienny. Świeżo mielona, przygotowana w ulubionej filiżance może poprawić nastrój każdego dnia. Każdy z nas jest inny. Jednak niezależnie od tego czy pijemy espressso, cappuccino czy latte, kawa jest tym, co kochamy najbardziej. Jak wybrać najlepszą filiżankę dla kawosza?

Estetyczne wyżyny

Picie kawy w pięknej filiżance dodatkowo poprawia nam humor. Dotyczy to nie tylko poczucia oryginalności, ale także estetyki. Czujemy się wtedy jak w najlepszej kawiarni, otoczeni cudownym aromatem kawy. W zależności od naszych upodobań wybieramy filiżanki o klasycznej formie bądź te odbiegające od tradycji.

Wybierz mądrze

Miłość do kawy łączy nas wszystkich, jednak każdy z nas wybiera inny jej rodzaj. Ważne, aby nasza ulubiona filiżanka była dopasowana do rodzaju kawy. W ofercie najczęściej znajdziemy filiżanki do espresso. Są one mniejsze od tradycyjnych filiżanek do kawy, ponieważ mieszczą do 70 ml kawy. Posiadają one także cylindryczny kształt. Tego typu filiżanki posiadają minimalistyczny design. Warto zwrócić uwagę także na filiżanki do cappuccino. Są one odrobinę większe i szersze od pozostałych. Dzięki temu na powierzchni tworzy się przyjemna pianka. Wybór odpowiedniej filiżanki to nie tylko kwestia estetyczna, ale także praktyczna, ponieważ wskazana wielkość naczynia pozwala na wydobywanie najlepszych aromatów.

Z czego powinna być wykonana filiżanka do kawy?

Materiały, z jakich wykonane są szklanki i filiżanki różnią się odpornością na zarysowania, trwałością, estetyką, a także sposobem pielęgnacji. Do najbardziej szlachetnych należą filiżanki porcelanowe. Są to naczynia wysokiej jakości i o wyjątkowej estetyce. Od niepamiętnych czasów porcelana kojarzy się nam z elegancją i luksusem. Porcelanowe filiżanki to także idealny prezent dla kawoszy. Każdy ucieszy się z takiego podarku.


Picie porannej czy popołudniowej kawy to wyjątkowy rytuał. Dzięki temu lepiej rozpoczynamy każdy dzień, a napotykane problemy nie stanowią dla nas przeszkody. Pewniej czujemy się sami ze sobą i przelewamy tę pozytywną energię na innych. Dzięki odpowiedniej filiżance do kawy możemy poczuć się jak w prawdziwej kawiarni. Porcelanowe filiżanki są także ponadczasowym prezentem, który sprawdza się w każdej sytuacji.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *