ŚWIEŻE SPOJRZENIE NA ŚWIAT!

Smiling cheerful lady spending time with beauty procedures at home in the morning while using gentle eye cream

Jak dbać o okolicę oczu? Na to pytanie odpowiada dr Łukasz Preibisz, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej. Mówi się, że „oczy są zwierciadłem duszy” a spojrzenie mówi o nas więcej, niż mogłoby się wydawać. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że okolica oka jest niezwykle delikatna, a skóra w tym miejscu jest najcieńsza na całym ciele. Grubość skóry powiek i wokół oczu to tylko około 0,5 milimetra. Właśnie dlatego powinnyśmy poświęcić jej więcej uwagi i dbać o nią w prawidłowy sposób!

W jaki sposób starzeje się skóra wokół oczu?

Grubość skóry naszych powiek i okolicy oczu to jedynie 0,5 milimetra. Zbudowane z naskórka a także skóry właściwej zawierają niewielką ilość tkanki podskórnej. W okolicy oka nie występują gruczoły potowe, natomiast ilość gruczołów łojowych jest bardzo mała. Te czynniki biologiczne wpływają na to, że jest wyjątkowo cienka, wrażliwa oraz słabo nawilżona.

Na skutek stałego ruchu gałek ocznych, słabszej ochrony biologicznej i negatywnego działania czynników zewnętrznych, to właśni w okolicy oczu pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Mowa tutaj przede wszystkich o suchości skóry, nierównościach oraz zmarszczkach, w tym tzw. kurzych łapkach. Co więcej, skóra na powiekach szybko wiotczeje, co wpływa na większą widoczność oznak starzenia się  – odpowiada dr Łukasz Preibisz z Preibisz SkinDoctors.

Do innych problemów skóry wokół oczu zaliczyć można:

  • opuchliznę powiek oraz gromadzenie się wody w tkankach, głównie na skutek nadmiaru spożywanej soli i problemów z krążeniem,
  • opuchnięcie powieki dolnej, spowodowane przede wszystkim zmniejszeniem elastyczności skóry, np. w wyniku odkładania się tkanki tłuszczowej pod oczami;
  • sińce pod oczami oraz cienie, zauważalne w przypadku braku odpowiedniej ilości snu, zmęczenia, stosowania niewłaściwej diety. Worki i cienie mogą być wrodzoną cechą – im cieńsza i delikatniejsza skóra, tym mocniej prześwitują przez nią naczynia krwionośne, dając efekt ciemnej skóry wokół oczu;

Jak w tym przypadku pielęgnować okolice oczu, by zminimalizować, spowolnić proces starzenia i nadać spojrzeniu promienny wygląd?

Prawidłowa domowa pielęgnacja

Jak już zostało wspomniane – skóra w okolicy oka jest cienka i delikatna, dlatego stosunkowo łatwo ją przesuszyć oraz podrażnić. – Wiele osób zaniedbuje prawidłową pielęgnację okolicy oka – i nie chodzi wyłącznie o niestosowanie kremów dedykowanych do tej okolicy. Silne pocieranie podczas zmywania makijażu, niedokładny demakijaż oraz brak odpowiedniego nawilżenia to główne grzeszki moich Pacjentów… –mówi dr Preibisz.

Domowa, odpowiednio dobrana pielęgnacja to konieczna podstawa do utrzymania dobrej kondycji skóry w okolicy oczu! Podstawą jest jej nawilżenie – od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Picie co najmniej 2 litrów wody dziennie to obowiązkowy punkt pielęgnacji. Podobnie jest z stosowaniem odrębnego produktu, przeznaczonego do pielęgnacji tej okolicy. – W tym przypadku obowiązuje zasada: „im mniej składników, tym lepiej”. Zadaniem kosmetyku pod oczy jest głównie ochrona płaszcza hydrolipidowego. Wśród składników aktywnych powinniśmy postawić na retinol w niskim stężeniu, witaminę C, peptydy czy ceramidy oraz pozostałe substancje antyoksydacyjne. Nie zapominajmy o codziennym nakładaniu filtru SPF50 również na okolicę oka  – podpowiada dr Łukasz Preibisz.

Z pewnością nie można pominąć noszenia okularów przeciwsłonecznych, które uchronią głównie przed nadmiernym mrużeniem oczu, a co za tym idzie – powstawaniem zmarszczek.

Zdarza się jednak, że to nie wystarcza. W tym przypadku z pomocą wkracza medycyna estetyczna. Oto najskuteczniejsze zabiegi na okolicę oka, na które warto zwrócić uwagę!

Osocze bogatopłytkowe – naturalny efekt anti-aging

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego cechuje wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo działania, również w przypadku osób ze skłonnościami do alergii. Zawdzięczają to cennym właściwościom substancji, jakie wchodzą w jego skład. Tym samym zabiegi te są również nieinwazyjne, a ich efekty utrzymują się na długo. Do zabiegu wykorzystuje się własną krew Pacjenta, dlatego zabieg potocznie określa się „wampirzym liftingiem”. Po zabiegu możemy zauważyć wyraźną poprawę wyglądu skóry oraz zwiększenie jej elastyczności, gęstości oraz poprawę napięcia.

Nucleofill Soft Plus – moc polinukleotydów dla świeżego spojrzenia

Zabieg #freshEYES oparty jest na działaniu najnowszego stymulatora tkankowego Nucleofill Soft Plus, naturalnego pochodzenia. Preparat zawiera wysoko oczyszczone polinukleotydy zdolne do aktywacji procesów bioregeneracji skóry – na poziomie głębokim (tkanka tłuszczowa i kostna), jak i na poziomie skóry właściwej (stymulacja fibroblastów). Nucleofill Soft Plus podaje się drogą iniekcji. Główne efekty zabiegu to: nawilżenie, rozświetlenie, poprawa struktury naskórka, długoterminowe działanie przeciwutleniające oraz zwiększenie produkcji kolagenu.

Secret RF – sekretny efekt liftingu

Radiofrekwencja mikroigłowa Secret RF łączy zalety zabiegu mikronakłuć i podgrzewania tkanek, zapewniając efekt liftingująco-ujędrniający. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji, a Pacjent nie musi rezygnować z codziennej aktywności. Można go wykonywać nawet na powiekach niezależnie od pory roku!

Toksyna botulinowa – pozbądź się zmarszczek mimicznych

Toksyna botulinowa, zwana inaczej botoxem, podana w odpowiednie miejsca powoduje osłabienie nadmiernej kurczliwości mięśni, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych, dzięki czemu po zabiegu skóra nad mięśniami wygładza się a zmarszczki znacznie się zmniejszają. Kluczową sprawą jest, aby zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej, wykonywał lekarz. Efekt zabiegu utrzymuje się zazwyczaj do 6 miesięcy!

Kontakt PR:
Paulina Bonarektel.: +48 539 622 032

paulina.bonarek@com-and-media.pl

PREIBISZ SKINDOCTORS

https://www.preibisz.com/

Nowaka-Jeziorańskiego 51 lok. u9
03-982 Warszawa

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *