Sukienki w niezwykle wzory – na co zwrócić uwagę?

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie kilka sukienek na każdą okazję. Absolutną podstawą jest oczywiście popularna mała czarna, ale nie należy się do niej ograniczać. Obecnie bardzo modne stały się sukienki w piękne i bogate wzory.

Zacząć od sprawdzenia tkaniny    

Podczas zakupów zawsze powinniśmy sprawdzać jakość produktów. Pamiętajmy, że dana rzecz ma nam służyć przez dłuższy czas. Unikajmy więc sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza i nie wyglądają zbyt dobrze. W składzie szukajmy raczej wełny lub dżerseju. Z kolei, jeśli zależy nam na zwiewnej sukience, zawsze powinna mieć nieprześwitującą podszewkę.

Wyróżnić się w tłumie

Kobiety lubią czuć się wyjątkowo. Czasami swoją indywidualność wyrażają poprzez ciekawe stroje. Niestety, kupując ciuchy w sieciówkach narażamy się na to, że prędzej czy później ktoś pojawi się w tym samym miejscu co my w identycznej stylizacji. Aby temu zapobiec, możemy stworzyć własny projekt i uszyć sukienkę u krawcowej. Odpowiedni krój to jedno, ważny jest także wzór. W sklepach znajdziemy mnóstwo ciekawych motywów, możemy jednak zaprojektować jakiś samodzielnie i wykorzystać drukowanie na tkaninach. To bardzo ciekawy sposób na to, by stworzyć oryginalny i niepowtarzalny wzór. Co więcej, wybierając odpowiednie miejsce do współpracy, możemy mieć pewność, że materiał będzie wysokiej jakości i nie spierze się nawet po kilku praniach.

Kierunek moda

Główną zasadą dobrego stylu jest luźne podejście do obecnych trendów. Nie zawsze musimy wybierać to, co modne. Warto jednak inspirować się tym, co obecnie powinno się nosić. Dotyczy to także wzorów. W tym sezonie znowu na wielu strojach pojawia się motyw roślinny. Kwiaty i liście jeszcze długo będą jednym z ciekawszych wzorów. Poza tym w trendach na 2019 znajdziemy także nieśmiertelną geometrię. 

Krój i wzór idealny

Szukając wymarzonej sukienki, musimy zmierzyć mnóstwo różnych fasonów, tak by w końcu dobrać ten, który podkreśla nasze atuty. Warto jednak wiedzieć, że nawet najlepiej dobrany wzór może zniszczyć… kiepski krój. Dlatego też bacznie zwracajmy uwagę na każdy detal, by przez przypadek nie uwydatnić tego, co chcielibyśmy ukryć.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *