Wybór sprzętu do diagnostyki i opieki medycznej stawia szczególne wymagania w zakresie doboru wyposażenia. Technologia medyczna jest istotnym elementem procedur leczenia i musi spełniać wysokie standardy jakości, uznane wymagania dotyczące niezawodności i bezpieczeństwa.
W dzisiejszym środowisku skuteczna opieka medyczna jest bez niej nie do pomyślenia; społeczeństwo potrzebuje postępowego wsparcia high-tech dla klinik, niezależnie od tego, czy jest to instytucja prywatna czy publiczna.
Sprzęt medyczny ten jest produkowany przez najlepsze firmy w branży. Posiadają doskonałą bazę materiałową i techniczną, własne ośrodki badawcze, wyniki badań niezależnych laboratoriów oraz armię specjalistów.
Wszystkie towary, zanim trafią do sprzedaży, przechodzą obowiązkową procedurę certyfikacji w Rosji i otrzymują świadectwa rejestracji. Aby wybrać sprzęt medyczny, należy wziąć pod uwagę szereg cech, począwszy od funkcjonalności urządzenia, a skończywszy na jego kategorii cenowej.
Jak zaoszczędzić czas przy wyborze sprzętu medycznego
Firmy oferują szeroką gamę wysokiej jakości sprzętu medycznego przeznaczonego do różnych celów praktyki medycznej:
- diagnostyka i badania: ultradźwięki, rentgen, osłuchiwanie, dermatoskopy, laryngoskopy, otoskopy, stetoskopy;
- monitorowanie – obserwacja stanu pacjenta za pomocą urządzeń do pomiaru ciśnienia krwi, morfologii krwi, elektrokardiogramu itp;
- fizykoterapia – urządzenia do różnego rodzaju terapii (terapia magnetyczna, ultradźwięki, UHF, elektroterapia), napromienniki, inhalatory;
- analizy laboratoryjne – stosowane są specjalne akcesoria, urządzenia i materiały;
- chirurgia – różne urządzenia umożliwiające przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych, urządzenia do odsysania;
- podtrzymywanie życia – sztuczne krążenie krwi, oddychanie, wentylacja płuc, płukanie jelit z dializą;
- przenoszenie pacjentów – na noszach, wózkach, podnośnikach;
- sterylizacja narzędzi, pomieszczeń – do tego celu służą bakteriobójcze napromienniki i recyrkulatory, sterylizatory powietrzne i parowe, termostaty,
- specjalne zlewy, komory, ławy i szafy.
Wybór sprzętu medycznego oznacza wyposażenie placówki służby zdrowia w specjalistyczną technologię, która spełnia światowe standardy jakości w zakresie swoich podstawowych kompetencji. Katalog na naszej stronie oferuje szeroką gamę urządzeń mobilnych i stacjonarnych do różnorodnych zastosowań we współczesnej medycynie.
Z ich pomocą lekarze mogą przeprowadzać badania, diagnozować pacjentów i prowadzić leczenie w domu i w przychodniach. Wszystkie urządzenia spełniają wymagania norm państwowych, posiadają niezbędne certyfikaty oraz gwarancję producenta.
Wybór sprzętu medycznego: co jest podstawą
Wybierając sprzęt do placówki medycznej, należy dokładnie przeanalizować jego walory i dopasować je do potrzeb praktyki lekarskiej. Prestiż kliniki, jej reputacja i baza klientów są bezpośrednio związane z rodzajem sprzętu oferowanego pacjentom. Należy wziąć pod uwagę następujące cechy:
- Charakterystyka techniczna, funkcjonalność – zakres, w jakim sprzęt spełni określone wymagania dotyczące jego przeznaczenia i możliwości.
Niezawodność w działaniu – urządzenia muszą nadawać się do użytku profesjonalnego, posiadać wysokie i długotrwałe właściwości użytkowe, być wykonane z materiałów odpornych na zużycie i wytrzymywać codzienne obciążenia. - Bezpieczeństwo użytkowania – oznacza to zgodność z technicznymi wymogami bezpieczeństwa zarówno dla personelu medycznego, jak i pacjentów.
- Materiały nie mogą być toksyczne, a normy bezpieczeństwa elektrycznego nie mogą być naruszone.
- Funkcjonalność pomocnicza i dodatkowa – potrafiąca zoptymalizować, ułatwić pracę profesjonalistów, rozszerzyć możliwości wykorzystania sprzętu.
Wysokiej jakości sprzęt medyczny jest kluczem do sukcesu w pracy lekarza, ponieważ nawet przy dużym doświadczeniu i najlepszych umiejętnościach zawodowych nie sposób bez niego sprostać wielu wyzwaniom, jakie stoją przed współczesną opieką medyczną.
Większość wysokiej klasy ciśnieniomierzy, nebulizatorów , koncentratorów, aparatów słuchowych i wag działa na akumulatorach. Umożliwi to zbadanie pacjenta w każdych warunkach bez konieczności podłączenia do sieci.
Nie bez znaczenia jest również przeznaczenie urządzenia. Szpitale i prywatne kliniki potrzebują bardziej wszechstronnych urządzeń o zaawansowanej funkcjonalności. Do użytku domowego odpowiednie są wysoce wyspecjalizowane modele przenośne, które są niedrogie.