Sposoby Na Uszkodzenie Laptopa

Jako właściciel laptopa możesz robić rzeczy, które mogą uszkodzić laptopa i tak naprawdę nie jesteś tego świadomy. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego urządzenia, powinieneś upewnić się, że robisz wszystko, co w twojej mocy, aby nie zniszczyć laptopa. Jeśli kupujesz nowe urządzenie na pc black friday, powinieneś wziąć to pod uwagę, aby nie zrobić tego ponownie na zakupionym urządzeniu. Oto sposoby, w jakie możesz zepsuć swój komputer.

Jakie Są Sposoby Na Uszkodzenie Laptopa?

Brak regularnej konserwacji fizycznej

Jeśli korzystasz z laptopa codziennie, prawdopodobnie nie przejmujesz się brudem i kurzem, które nagromadziły się na klawiaturze i ekranie. Przyzwyczaiłeś się do tego, że twój laptop jest częścią twojego systemu. Otwierasz ekran, zaczynasz pisać na klawiaturze, a następnie zamykasz go po zakończeniu. Należy jednak pamiętać, że laptop, który wszędzie ze sobą nosimy, będzie gromadził kurz i brud. Nawet ten, który kupisz na black friday komputer, z czasem będzie zbierał brud. Jeśli nie czyścisz przestrzeni między klawiszami klawiatury i nie wycierasz kurzu na ekranie, powoli uszkadzasz laptopa.

Nieostrożne obchodzenie się z laptopem

Czy pamiętasz jeszcze kilka pierwszych tygodni z laptopem? Czy możesz spojrzeć wstecz na ilość uwagi, jaką poświęciłeś podczas obsługi laptopa? A może teraz? Czy nadal trzymasz laptopa w taki sposób, aby nie został porysowany lub uszkodzony? Jeśli wydałeś setki lub tysiące na swojego laptopa, najlepiej jest obchodzić się z urządzeniem ostrożnie. Możesz kupić plecaki z poduszkami na laptopa, aby upewnić się, że nie powstaną na nich wgniecenia. Możesz także użyć materiałów ochronnych na laptopie, jeśli chcesz zapobiec zarysowaniom ekranu i obudowy.

Złe zarządzanie baterią

Nie jest dobre dla laptopa, gdy bateria przez cały czas osiąga zero procent. Pogarsza to jakość baterii i skraca jej żywotność. Jest to powód, dla którego wiele laptopów ma opcje zarządzania baterią, a także raporty o stanie baterii, aby upewnić się, że robisz wszystko, co możesz, aby zadbać o swoją baterię.

W rzeczywistości lepiej jest ładować laptopa częściej. Nie pozwól, aby bateria osiągnęła poziom zerowy. Dobra żywotność baterii wynosi od 20 do 80 procent. Utrzymywanie baterii w tym zakresie zapobiegnie obciążeniu samej baterii.

Nie dbanie o ładowarki

Ładowarki i kable kosztują. Ale nie zauważysz tego, dopóki nie nadejdzie czas na zakup kolejnego zestawu do laptopa. Jeśli dopiero co kupiłeś laptopa, dobrym nawykiem jest dbanie o ładowarkę i kabel. Nie należy nadeptywać na kable. Chroń przewody i kable przed innymi materiałami lub przedmiotami, które mogą je uszkodzić.

Niewłaściwe przenoszenie

Ciągle w ruchu, często nosimy nasze laptopy w pośpiechu, zaniedbując kruchość ich wewnętrznych komponentów. Upuszczenie lub niewłaściwe obchodzenie się z laptopem może spowodować poważne uszkodzenie dysku twardego, ekranu lub innych wrażliwych części. Zainwestuj w wytrzymałą torbę na laptopa i obchodź się ze swoim urządzeniem ostrożnie, upewniając się, że jest bezpiecznie schowane, zanim wyruszysz do następnego miejsca docelowego.

Podsumowanie

Pierwszym krokiem do dbania o laptopa jest świadomość problemów i nawyków, które mogą się z nim wiązać. Może to być świadome lub nieświadome, w zależności od tego, do czego jesteś przyzwyczajony. Jeśli jesteście tymi, którzy kupują na pc black friday, to teraz wiecie, jakie rzeczy mogą zaszkodzić waszemu laptopowi. Najlepiej jest unikać takich nawyków, aby przedłużyć żywotność urządzenia na wiele lat.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *