SOPOCKIE DNI SZTUKI WOKALNEJ

To projekt edukacyjno – kulturalny organizowany od dziewięciu lat przez znaną śpiewaczkę, profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku – Bożenę Harasimowicz.

Na festiwal składają się kursy mistrzowskie 9. Letniej Akademii Śpiewu prowadzone przez wybitną kadrę nauczycieli śpiewu solowego: Izabelę Kłosińską, Bożenę Harasimowicz, Annę Radziejewską, Jarosława Bręka. Kursy odbywać się będą w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a skorzysta z nich 44 młodych śpiewaków z całej Polski w wieku od 17 do 32 lat.

Po zakończeniu kursów, 21 z nich zaprezentuje się przed jury IX Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Impressio Art, skład którego oprócz w/wym. pedagogów zaszczyci solista Opery Bałtyckiej – Leszek Skrla oraz Sylwia Janiak – Kobylińska – dyrygent.
Uczestnicy konkursu zawalczą o nagrody w postaci koncertów promocyjnych ufundowanych m.in. przez: Gdański Festiwal Muzyczny, Filharmonię Śląską w Katowicach oraz Operę Bałtycką.

Laureatów konkursu poznamy dnia 23 lipca o godz. 12:00 w sali balowej sopockiego hotelu – Sofitel Grand Sopot.
Gośćmi tegorocznego festiwalu będą: Martyna Cymerman – sopran oraz pianistka Anna Mikolon.
Jej piękny głos i kunszt wokalny będziemy mogli podziwiać podczas koncertu finałowego DNIA 23 LIPCA O GODZ. 18:00 w Sofitel Grand Sopot.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Sopotu, Narodowe Centrum Kultury, Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu.
Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Outdoor3miasto, Magazyn rodzinny – Together
Partnerzy: Akademia Muzyczna w Gdańsku, Ziaja Ltd., Sofitel Grand Sopot, Promostars, Dom Muzyka
Organizatorzy: Impressio Art Management, Fundacja Wspierająca Młodych Artystów – SAJ
Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Sopotu

 

 

 

 

fot. Adam Nawracaj – autor zdjęcia Martyny Cymerman

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *