Miłość i Intryga w NASA: Nowy Film „Zabierz mnie na Księżyc”

Zabierz mnie na Księżyc

Przygotuj się do startu dzięki uprzejmości nadchodzącej komedii romantycznej z udziałem znakomitego duetu – Channinga Tatuma i Scarlett Johansson, której fabuła osadzona jest w kontekście wyścigu kosmicznego z lat 60-tych XX wieku.

Cały film Zabierz mnie na Księżyc, który Apple nabył za 100 milionów dolarów po licytacyjnej walce w 2022 roku, jest opisany jako „stylowy komediodramat, którego akcja toczy się w kontekście historycznego lądowania NASA na Księżycu podczas misji Apollo 11. Iskry lecą we wszystkie strony, gdy specjalistka ds. marketingu Kelly Jones (w tej roli Johansson), zatrudniona do poprawy publicznego wizerunku NASA, komplikuje już i tak trudne zadanie reżysera startu, Cole’a Davisa (grany przez Tatuma). Gdy Biały Dom stwierdza, że misja jest zbyt ważna, by mogła się nie udać, Jones zostaje zlecone zorganizowanie fałszywego lądowania na Księżycu, co sprawia, że rozpoczyna się prawdziwe odliczanie”.

Film obfituje w historyczne dramaty, kostiumy z lat 60-tych (jeśli Palm Royale nie zaspokoił waszego apetytu na stylizacje retro) oraz w pierwszorzędną obsadę, dzięki czemu „Zabierz mnie na Księżyc” może stać się jednym z najpopularniejszych filmów tego lata. Oto, co do tej pory wiemy…

Fabuła filmu „Zabierz mnie na Księżyc”

Film opowiada historię marketingowego geniuszu Kelly, której świat zderza się ze światem Cole’a Davisa, pracownika NASA, odpowiedzialnego za trudne zadanie utrzymania amerykańskiej misji wysłania człowieka na Księżyc. W obliczu niskiego poparcia społecznego dla programu, Kelly zostaje zaangażowana do pomocy w „sprzedaniu księżyca”, co Cole uważa za bezsensowne przedsięwzięcie. W miarę jak oboje przygotowują się do monumentalnego zadania – nakręcenia zapasowej wersji lądowania na Księżycu na wypadek niepowodzenia prawdziwej misji – odkrywają, że mogą mieć ze sobą więcej wspólnego, niż początkowo sądzili.

Czy film oparty jest na prawdziwej historii?

Film ma wszelkie cechy dramatu opartego na „prawdziwej historii”, ale czy tak jest naprawdę? To zależy od tego, w którą wersję historii zdecydujesz się wierzyć. Niektórzy nadal sądzą, że lądowania na Księżycu zostały sfałszowane. Choć film luźno opiera się na prawdziwych wydarzeniach, twórcy korzystają z dużej swobody artystycznej.

Obsada filmu „Zabierz mnie na Księżyc”

Obsada w filmie Zabierz mnie na Księżyc

Nominowana do Oscara Scarlett Johansson, która od początku była związana z projektem, wciela się w rolę Kelly Jones, a towarzyszy jej Channing Tatum jako Cole Davis. Dołączają do nich inni hollywoodzcy aktorzy, tacy jak Woody Harrelson (jako główny pies NASA Moe Berkus), Ray Romano i Jim Rash.

Czy jest zwiastun?

Tak! Zwiastun filmu nadaje mu niesamowity klimat. Rozpoczyna się od przypadkowego spotkania Kelly i Cole’a w restauracji, zanim zaczynają borykać się z problemami związanymi z misją kosmiczną. „Każdego dnia coś się psuje” – wzdycha Cole. „NASA potrzebuje specjalisty ds. marketingu, a ty jesteś najlepsza” – mówi Berkus Kelly, zapraszając ją do współpracy nad programem. Kelly z entuzjazmem podejmuje się tej pracy, umieszczając reklamy i naprawiając programy telewizyjne, a w pewnym momencie mówi: „Kiedy skończę, ci mężczyźni będą lepsi od The Beatles”.

Zwiastun przybiera mroczniejszy obrót, gdy Berkus wyjaśnia: „Cały świat będzie patrzył – nie możemy sobie pozwolić na porażkę z Rosjanami. Musimy nakręcić zapasową wersję lądowania na Księżycu”. Czy Kelly i Cole mogą przezwyciężyć różnice i doprowadzić misję do sukcesu – w ten czy inny sposób?

Kiedy i gdzie można zobaczyć film „Zabierz mnie na Księżyc”?

Premiera filmu zaplanowana jest na 12 lipca. Ponieważ „Zabierz mnie na Księżyc” to koprodukcja Sony Pictures i Apple Studios, film online będzie dostępny na Apple TV+ po opuszczeniu kin – więc jeśli nie uda wam się go obejrzeć w kinie, możecie zrobić to w domu.

Artykuł stworzony przy współpracy z wyszukiwarką filmów Vider.Online

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *