„Solidarnie przeciwko przemocy”

Dowiedziałaś się, że bliska Ci osoba jest ofiarą przemocy? Zastanawiasz się czasem, czy przypadkiem sama jej nie doświadczasz? Obawiasz się, że właśnie tak jest i chcesz wiedzieć co można z tym zrobić? Przemoc seksualna, fizyczna, psychiczna czy ekonomiczna dotyka wiele osób – TO NIE ŻART. Wbrew opiniom tych, którzy dane statystyczne wkładają między bajki i chcą wypowiedzieć Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej Trójmiejska Akcja Kobieca organizuje w prima aprilis, 1 kwietnia spotkanie „Solidarnie przeciwko przemocy”.

Dowiesz się jakiej przemocy kobiety doświadczają najczęściej, weźmiesz udział w warsztatach oraz zdecydujesz jak chcesz przeciwdziałać przemocy na co dzień. Naszą siłą jest wiedza, umiejętności i solidarność. Razem możemy wiele. Przemoc rozwija się w milczeniu ofiar i ich otoczenia. Mówmy więc głośno, nazywajmy rzeczy po imieniu, uczmy się chronić, przeciwdziałać i nabierajmy odwagi aby działać we własnych sprawach. Wspólnie. Może po warsztatach zechcesz pomagać, poświęcić komuś czas na rozmowę, ale również zainicjować powstanie grupy samopomocowej, aby wesprzeć większą liczbę osób dotkniętych przemocą. Jeśli to będzie twoja droga, to dowiesz się jak to zrobić.

Zapraszamy wszystkie osoby chcące przeciwdziałać przemocy, nieść wsparcie, jak również te, które na co dzień stykają się z przemocą, do wzięcia udziału w spotkaniu „Solidarnie przeciwko przemocy” w sobotę, 1 kwietnia 2017 w samo południe w Europejskim Centrum Solidarności. Wierzymy, że solidarność kobiet jest kluczem do zwycięstwa z przemocą! Pokażemy gdzie szukać siły, aby powiedzieć NIE!

Wśród zaproszonych gości będą przedstawicielki organizacji na co dzień zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w Gdańsku.

Solidarnie przeciwko przemocy”

Sobota, 1 kwietnia 2017, godz. 12.00-14.30

Europejskie Centrum Solidarności (sala wystaw czasowych), plac Solidarności 1, Gdańsk

Wydarzenie na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/1823358421214830/

Wydarzenie podzielone jest na dwie części:

  • godz. 12 – zestaw przemówień motywacyjnych, przygotowanych przez osoby współorganizujące „Solidarnie przeciwko przemocy”,

  • przerwa ok 15 min,

  • godz. 13.15 – jedenaście odbywających się równocześnie warsztatów/wykładów, na które odbywają się zapisy poprzez portal Evenea (https://solidarnieprzeciwkoprzemocy.evenea.pl/). Prosimy zapisać się tylko na jeden, wybrany warsztaty/wykład. Warsztaty: „I Ty możesz zostać kobietą sukcesu!”, „Porozumienie bez Przemocy”, „Wiem to o sobie na pewno, „Miłość , Bezradność, Przemoc”, „Proces wychodzenia z roli ofiary na różnych etapach pomagania”, „Przemoc wobec kobiet: mity i fakty”, „Odwaga w działaniu”, „Identyfikowanie i przeciwdziałanie mowie nienawiści wobec mniejszości seksualnych”, „Sztuka walki ulicznej dla kobiet”; Wykłady: „Reagowanie na przemoc, również, gdy krzywdzone jest dziecko”, „Trauma i co dalej…?”. Opisy warsztatów i wykładów znajdują się na portalu Evenea.

Współorganizatorzy: Amnesty International, Centrum Praw Kobiet, Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom, Fundacja Droga, Fundacja Nasza Przestrzeń, Interios Pomorskie Centrum Terapeutyczno-Prawne, Młodzi Wykładają, MOPR Gdańsk, Europejskiej Centrum Solidarności, Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej, Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado

Dziękujemy Natalii Myszak za zaprojektowanie plakatu i bannerku. Zapraszamy na stronę autorki: https://natmyszak.tumblr.com/

Trójmiejska Akcja Kobieca (TAK) to niezależna sieć współpracy inicjatyw i organizacji, działająca od 8 marca 2009 roku. Naszym celem jest wspieranie aktywności kobiet na wielu polach, zarówno w życiu społecznym, politycznym, gospodarczym jak i kulturalnym. Misją Trójmiejskiej Akcji Kobiecej jest budowanie tolerancyjnego społeczeństwa, otwartego na równość i różnorodność.

https://web.facebook.com/TrojmiejskaAkcjaKobieca/?fref=ts

http://tak.blox.pl/html

tak3city@gmail.com

Twitter: @manifa3m

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *