Ślubne Q&A: szybkie odpowiedzi na kilka ślubnych pytań

przygotowania do ślubu - zobacz co musisz zmienić w życiu!

Należysz do grona świetnie zorganizowanych przyszłych panien młodych? Gratulujemy! Bywa jednak, że zupełnie znienacka pojawiają się pytania, na które niełatwo znaleźć odpowiedź. Wychodząc naprzeciw zastanawiającym się pannom młodym przygotowaliśmy kilka popularnych pytań zadawanych przez panny młode oraz odpowiedzi.

Zmiana religii przed ślubem: jak połączyć dwa zupełnie różne światy?

Zmiana religii przed ślubem to naprawdę poważne zagadnienie, z którym boryka się całkiem sporo panien młodych; nie jesteś z tym wszystkim zatem całkiem sama! W Internecie znaleźć można wiele historii, począwszy od tych z happy endem po mniej wesołe opowieści. My podsumowujemy je w następujący sposób: wiara to indywidualna kwestia każdej osoby i nikt nie ma prawa narzucać nikomu swojego zdania. Jeśli czujesz, że wyznanie Twojego przyszłego męża odpowiada Ci o wiele bardziej, możesz zdecydować się na zmianę religii. Dla rodziny może to być dużym szokiem, ale pamiętaj, że nie przeżyją oni życia za Ciebie i możesz podejmować decyzje sama za siebie. Nie czujesz się do końca przekonana i dopiero zastanawiasz się nad ewentualną zmianą? Rozwiązaniem może być ślub ekumeniczny, czyli małżeństwo dwojga osób o różnych wyznaniach.

Orszak ślubny: piękna tradycja czy dodatkowe utrudnienie?

Dawniej orszak ślubny polegał na przedostaniu się wszystkich uczestników ceremonii na miejsce wesela w określonym szyku. Obecnie odchodzi się od tej formy na rzecz ceremonialnego przejścia do miejsca złożenia przysięgi. Obraz dumnie kroczącej panny młodej prowadzonej przez eskortę towarzyszy nam głównie podczas oglądania filmów; jak to wygląda w praktyce? Ślubny orszak złożony z rodziców i chrzestnych, druhen lub dzieci krewnych to miła tradycja, na którą… wcale nie musicie się decydować. Niekiedy młoda para chce po prostu razem podejść do ołtarza lub stołu, za którym stoi urzędnik – i to także jest dobre rozwiązanie. Jeśli jednak zdecydujecie się na orszak ślubny, nie zapominajcie o tym, by przeprowadzić wcześniej próbę!

Ślub a urlop: jak pogodzić ślubne i zawodowe obowiązki?

Na widok listy weselnych zadań czujesz, że chyba musisz zrezygnować z pracy, by załatwić wszystko w terminie? Bez obaw – to wszystko wygląda przytłaczająco tylko na pierwszy rzut oka. Wiele panien młodych zastanawia się mimo wszystko, czy trzeba brać urlop, żeby zorganizować ślub? Z pewnością przyda się kilka wolnych dni, ponieważ część usługodawców pracuje wyłącznie w standardowych godzinach i możesz nie zdążyć umówić się z nimi po pracy. Miesięczny urlop przed samym ślubem nie jest jednak koniecznością – większość zadań realizuje się stopniowo. Na pewno polecamy natomiast wzięcie 2 – 3 wolnych dni przed samą ceremonią. I tak nie będziesz mogła skupić się wtedy na pracy!

Atrakcje na wesele: jakie wybrać?

Zastanawiasz się, jakie atrakcje na wesele będą strzałem w dziesiątkę? Lista jest naprawdę długa! Do najpopularniejszych należą:

  • fotobudka dla gości
  • słodki stół
  • drink bar
  • van z prosecco
  • pokaz barmański

Pamiętaj, że co za dużo to niezdrowo, a podczas wesela goście chcą przede wszystkim bawić się z młodą parą; jedna główna atrakcja lub kilka mniejszych zdecydowanie wystarczy!

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *