Serum antyoksydacyjne – jakie posiada właściwości?

W ostatnim czasie wiele mówi się o szkodliwym działaniu wolnych rodników oraz walczących z nimi antyoksydantach. Słowa te słyszane są niemal wszędzie – w reklamach, prasie czy telewizji. Powtarzane są również w aptekach oraz salonach piękności. Z pomocą mogą nam przyjść produkty z tymi składnikami. Jednym z przykładów może być serum antyoksydacyjne. Jakie posiada właściwości i kiedy je stosować? Podpowiadamy.

Antyoksydanty – co to jest?

Antyoksydanty, czyli inaczej nazywane przeciwutleniacze, to w dużej mierze naturalne substancje roślinne. Powstają w procesie oddychania komórkowego i są związkami chemicznymi, które występują również w przyrodzie. Mają wiele dobroczynnych właściwości, jak na przykład przeciwnowotworowych, zmniejszających ryzyko cukrzycy, chorób serca oraz spowalniających starzenie organizmu.

Spowalniają także reakcję utleniania w organizmie, biorą udział w obronie organizmu przed bakteriami czy wirusami oraz przeciwdziałają namnażaniu wolnych rodników. One bowiem niszczą zdrowe komórki, czyniąc w organizmie wielkie szkody. Konsekwencją ich powstawania jest przede wszystkim szybsze starzenie się skóry.

Jakie są najsilniejsze antyoksydanty?

Najsilniejsze antyoksydanty to przede wszystkim witaminy C, E oraz A. Dzięki odpowiedniej zawartości tych elementów w naszym organizmie jesteśmy mniej narażeni na choroby układu krążenia czy zachorowania na nowotwór. Odpowiednia ilość jest zależna od naszego organizmu i warto tych wartości przestrzegać, ponieważ nadmiar tego rodzaju witamin również może szkodzić naszemu ciału. Warto także pamiętać, że antyoksydanty to nie tylko witaminy. Działanie oksydacyjne mają również karotenoidy i flawonoidy. Wspierają one bowiem działanie witamin, a znajdują się w pomarańczowych, żółtych i zielonych warzywach i owocach. Najlepsze źródła tych związków to aronia, kakao, owoce dzikiej róży, czarna porzeczka czy warzywa strączkowe.

Cennym źródłem antyoksydantów są również kiełki pszenicy, szpinak, marchew, tłuszcze roślinne, a także świeży łosoś, mięsa ryb, ziarna sezamu czy natka pietruszki. Wymienione produkty zawierają duże ilości witaminy A i E, a także minerałów, takich jak mangan, selen, cynk oraz koenzymu Q10, który stanowi ważny element w działaniu antyoksydacyjnym. Serum antyoksydacyjne na dzień Daily Reviving Concentrate Kiehl’s w swoim składzie również uwzględnia ten zbawienny składnik odżywczy.

Serum antyoksydacyjne – jakie ma właściwości?

Aby dobrze wspierać swoją skórę w działaniu przeciwstarzeniowym, dobrze jest wybrać odpowiednie serum antyoksydacyjne. Jest to skoncentrowany kosmetyk, który zawiera dużą dawkę antyoksydantów, czyli składników, które zwalczając szkodliwe oddziaływanie wolnych rodników tlenowych na skórę. Atakują nas właściwie w każdej minucie życia, ale najwięcej ich uwalnia się pod wpływem promieniowania słonecznego, zanieczyszczeń, palenia papierosów czy stresu. Podstawowym zadaniem takiego produktu jest zabezpieczenie skóry przed degradacją kolagenu. Kosmetyk należy rozprowadzić na oczyszczonej skórze i odczekać niecałą minutę, aby się wchłonął. Później warto nałożyć swój ulubiony krem. Dobrze jest wspierać tę rutynę poprzez kremy na zmarszczki Kiehl’s.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *