Sekrety slow aging – wyjątkowe wakacje wśród górskich pejzaży

wakacje w górach

Dla wielu kobiet myśl o starzeniu wiąże się z dużymi obawami – szczególnie kiedy kult piękna i młodości jest codziennie obecny w kulturze popularnej. Nowy trend pod nazwą slow aging (wolne starzenie się) opiera się na akceptacji upływającego czasu, który wpływa na kondycję całego organizmu. Naturalne zmiany są nieodwracalne, ale możemy znacznie spowolnić tempo ich postępowania poprzez proponowane przez slow aging zdrowe nawyki. Doskonałym sposobem na rozpoczęcie wprowadzania tego procesu lub jego kontynuację będzie wyjazd w malownicze miejsce, gdzie odnajdziemy spokój oraz będziemy mogli skorzystać ze zdrowej aktywności fizycznej wspomaganej przez zabiegi pielęgnacyjne i regeneracyjne.

Wakacje w hotelu w górach – czas dbania o dobrą kondycję organizmu

Slow aging jest koncepcją opierającą się na odrzuceniu negatywnego pojęcia starzenia się i mocnym podkreślaniu pozytywnych aspektów długiego życia (np. zdobytego doświadczenia) oraz świadomym kontrolowaniu tempa postępowania tego procesu. Najważniejsze elementy tej koncepcji to: zdrowa zbilansowana dieta, odpowiednia suplementacja (jeśli jest konieczna), odporność na stres, trening umysłu, pielęgnacja skóry, aktywność fizyczna oraz dobry sen. Doskonałym miejscem do rozpoczęcia praktyki powolnego starzenia się są wakacje w hotelu w górach. Czyste powietrze i urokliwe okolice skłaniające do podejmowania aktywności fizycznej w pobliżu komfortowego obiektu gwarantującego wygodny odpoczynek, możliwość korzystania ze strefy SPA oraz kompleksowych zabiegów kosmetycznych opartych na najwyższej jakości preparatach będą motywacją do zagłębienia się w koncepcję slow aging.

Wakacje w Kotlinie Kłodzkiej – idealnym miejscu na profilaktykę przeciwstarzeniową

Kotlina Kłodzka jest niezwykle urokliwą krainą położoną w środkowych Sudetach. Bogata historia, fantastyczne ukształtowanie terenu, wyjątkowy klimat i liczne uzdrowiska sprawiają, że jest to cudowne miejsce na zadbanie o siebie i skupienie się na kondycji organizmu. Przyciągające niesamowitymi formacjami skalnymi Błędne Skały czy urokliwy i ciekawie położony rezerwat przyrody Wodospad Wilczki to niezwykle atrakcyjne miejsca na wędrówki szlakami i na spacery, których intensywność należy dostosować do indywidualnej kondycji fizycznej. Należy pamiętać, że każdy rodzaj ruchu w połączeniu z jego regularnością sprzyja wolniejszemu starzeniu.

Wakacje w hotelu w górach – czas pielęgnacji ciała 

Aktywność fizyczna, regeneracja i relaks idą w parze podczas kąpieli w basenie. Wizyty w saunach, które oczyszczają i hartują organizm, czy też hydromasaże podczas kąpieli w jacuzzi doskonale wpłyną na odprężenie całego ciała i uwolnienie od stresu – tak ważne dla slow aging. Kolejny element, który wymaga poświęcenia mu uwagi, to pielęgnacja skóry. Spowolnienie procesów metabolicznych wpływa na pogorszenie jej kondycji i wyglądu. Poprawa gęstości, napięcia i jędrności skóry oraz nadanie jej naturalnego blasku wymaga indywidualnie dobranych do jej potrzeb zabiegów. Pielęgnacja wykonana w duchu slow aging zakłada stosowanie naturalnych kosmetyków wysokiej jakości. Powinna być ona holistyczna, czyli wykorzystująca wszystkie pozostałe elementy filozofii trendu, oraz, co bardzo ważne, powinna być regularna. Jeśli skorzystacie z zabiegów pielęgnacyjnych na ciało i twarz oraz z serii masaży podczas wakacji w hotelu w górach, to bez wątpienia znacznie poprawicie kondycję skóry!

Wakacje w Kotlinie Kłodzkiej – kojące działanie mindfulness

Trening uważności, inaczej mindfulness, polega na ćwiczeniu umysłu – a jest to jeden z elementów wpływających na wolne starzenie się. Polega on na osiąganiu takiego stanu świadomości, który pozwala na skupienie się na tym, czego doświadczamy w danej chwili. Trening uważności to stan najwyższej koncentracji na teraźniejszości, bez oceniania i analizowania. To chłonięcie każdej chwili, a także zapachów, kolorów i dźwięków, które jej towarzyszą. Można go przeprowadzać np. podczas spaceru czy odwiedzania ciekawych miejsc, których wiele znajdziemy podczas wakacji. Kotlina Kłodzka to idealne miejsce do ćwiczeń mindfulness. Wędrówki malowniczymi szlakami turystycznymi, zwiedzanie klimatycznej, najdłuższej w Sudetach Jaskini Niedźwiedziej czy wizyta w jednym z największych polskich zamków – Zamku Książ to bardzo odmienne scenerie, jednak wszytskie one są doskonałe na trening uważności. Jest to wspaniały sposób ćwiczenia umysłu pomagający w walce ze stresem oraz negatywnymi emocjami.Wakacje w hotelu w górach to także znakomita okazja do zadbania o odpowiednią i zdrową dietę. Lokalne świeże produkty, wyjątkowe połączenia smaków i aromatów oraz przytulna atmosfera miejsca pomogą Ci osiągnąć harmonię ciała i ducha.

Koncepcję slow aging należy stosować regularnie – wtedy daje ona najlepsze efekty. Nie zapominajmy o żadnym z jej elementów po powrocie z wakacji!

Artykuł sponsorowany

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *