Ratunek dla przesuszonej cery

Które składniki powinny się znaleźć w kosmetykach do skóry suchej i wrażliwej? Dlaczego warto inwestować w produkty polecane przez dermatologów? Czy kosmetyki na bazie wody termalnej rzeczywiście są tak skuteczne, jak zwykło się uważać?

Skóra sucha i wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji, dlatego warto zainwestować w kosmetyki dermatologiczne z najwyższej półki, które zawierają jedynie naturalne składniki, a ich formuła oparta jest na bazie wody. Kobiety, które raz sięgnęły po dermokosmetyki, już nigdy nie wrócą do tradycyjnych kremów. Sprawdź, co warto mieć w swojej kosmetyczce!

Booster do twarzy

Jednym z chętniej wybieranych stymulantów wzrostu i odnowy naskórka jest booster do twarzy o właściwościach nawilżających Mineral 89 od Vichy, który efektywnie nawilża skórę i chroni ją przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak suche powietrze, klimatyzacja, niesprzyjające warunki atmosferyczne czy stres oksydacyjny. Największą zaletą produktu jest lekka, żelowa konsystencja, dzięki której kosmetyk sprawdzi się jako baza pod dzienny makijaż.

Woda termalna

Woda termalna przejawia właściwości kojące, regenerujące i wzmacniające, dlatego jest podstawowym składnikiem większości kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych dla kobiet borykających się z problemem suchej i wrażliwej skóry. W jej składzie znajdziemy kilkanaście minerałów, m.in. magnez, żelazo, potas i sód. Skuteczność wody termalnej z Vichy w działaniu na skórę potwierdziły liczne testy kliniczne i biochemiczne.

Mleczka oczyszczające Sylveco

Osoby poszukujące kosmetyku myjącego do cery suchej z pewnością zainteresują się ofertą producenta Sylveco. Nawilżająco-odżywcze mleczka – dzięki swojej gęstej konsystencji – skutecznie usuwają nawet wodoodporny makijaż. Działają podobnie jak booster do twarzy, pobudzają produkcję kolagenu, odżywiają i ujędrniają skórę.

Na jakie składniki zwracać uwagę?

Wapń – działa na białka, które regulują podziały komórkowe – kalmodulinę oraz CRABP (Cellular Retinoic Acid Binding Protein), a także katalizuje enzymy – transglutaminazy, proteazy i fosfolipazy – odpowiedzialne za różnicowanie. Ponadto reguluje przepuszczalność błon komórkowych.

Żelazo – jako katalizator hydroksylacji lizyny w syntezie kolagenu bierze udział w procesie regeneracji makromolekuł skóry.
Potas – utrzymuje równowagę elektrolityczną komórek.
Magnez – katalizuje syntezę kwasów nukleinowych oraz białek, a także powstrzymuje obkurczanie przez blokadę kanalików wapniowych fibroblastów.
Krzem – przyspiesza regenerację tkanki łącznej, fibroblastów, elastyny.
Sód – utrzymuje równowagę elektrolityczną komórek.
Lit – usprawnia przewodzenie impulsów nerwowych.

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *