Co wyróżnia stylizacje o charakterze business casual?

W miejscu pracy nasz strój powinien być skromny, schludny i dopasowany do zajmowanego stanowiska. Poprzez swój ubiór pokazujemy stosunek do pracy i kontrahentów, a także potwierdzamy posiadane kwalifikacje. Szykując się do biura albo na spotkanie biznesowe, powinniśmy stawiać na stylizacje w stylu business casual, ale co to znaczy?

Business dress code precyzuje, co można ubrać do pracy, a z czego lepiej zrezygnować. Żeby tego było mało, dzieli się go na kilka odmian, który określają różne poziomy formalności. Jednym z nich jest business casual. Pozwala na nieco swobody w stylizacjach niż formalny business dress. Ponieważ styl biznesowy jest czymś, o czym muszą pamiętać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, przyjrzyjmy się różnym zestawieniom.

Cechy wspólne business casual dla kobiet i mężczyzn

Chociaż mamy w tym przypadku znacznie większe pole do manewru, możemy nosić więcej kolorów i wzorów, nie oznacza to, że możemy sięgać po wszystko, co znajduje się w naszej szafie. W dalszym ciągu mamy wyglądać elegancko i z klasą.

Są takie elementy stylizacji business casual, jakie obowiązują przy każdym zestawieniu. Przede wszystkim zawsze ubranie musi być czyste, idealnie dopasowane, wyprasowane. Ponadto bezpieczniej zrezygnować z krzykliwych dodatków, wyraźnych kolorów, dekoltów czy bogato zdobionej biżuterii. Mamy ubrać się klasycznie, elegancko i z wykorzystaniem tradycyjnych i neutralnych kolorów. Poza tym zawsze mamy się ubrać adekwatnie do okazji.

Z czego może się składać stylizacja damska w stylu business casual?

Klasyczna biznesowa damska stylizacja to spódnica ołówkowa, koszula i marynarka. Marynarka i spódnica mają być granatowe bądź grafitowe. Z kolei uniwersalne koszule damskie to głównie te w kolorze białym, choć można pokusić się o model na przykład w delikatne paseczki. Możemy na tym poprzestać. Jednak pamiętajmy, że business casual daje więcej swobody, więc nasza koszula może mieć ciekawszy wzór. Zamiast niej możemy założyć elegancką bluzkę. Natomiast, zamiast spódnicy sprawdzą się na przykład eleganckie spodnie. Dopuszcza się też sukienki, a nawet kombinezony.

Jak już wspomnieliśmy, biżuteria musi być prosta i delikatna. Buty nie mogą być na bardzo wysokich obcasach. Tak samo w grę nie wchodzą buty sportowe. Najlepiej postawić na obuwie proste, eleganckie, skórzane i z zakrytymi palcami.

Jak może wyglądać stylizacja męska?

Business casual dla mężczyzn to w pierwszej kolejności dobrze skrojony garnitur. Stawiamy na garnitur w kolorze granatowym lub grafitowym. Powinien mieć klasyczny krój i być z materiałów dobrej jakości. To coś, na czym nie możemy oszczędzać. Dopasowany garnitur będzie naszą wizytówką. Do tego musimy mieć zestaw koszul wysokiej jakości. Jeżeli mamy bardzo oficjalne spotkanie, to najlepiej na tym poprzestać. Jednak jest wiele sytuacji, kiedy ubranie można nieco urozmaicić. Możemy zdecydować się na przykład na założenie garnituru w kratę. Nasza biznesowa stylizacja w stylu business casual może składać się także z chinosów, koszuli i marynarki. W takim stroju swobodnie możemy się zaprezentować podczas spotkania biznesowego.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *