Przedłużanie rzęs – metody i charakterystyka

Zabieg przedłużania rzęs jest obecnie bardzo popularny. Zalotne spojrzenie dodaje kobietom nie tylko uroku, ale również pewności siebie. Decydując się na zabieg warto wiedzieć jak się do niego przygotować i czy niesie on ze sobą jakieś zagrożenia.

Opis zabiegu

Przedłużanie rzęs polega na przyklejaniu pojedynczych, sztucznych rzęs do tych prawdziwych. Daje to efekt zagęszczenia i wydłużenia rzęs, dzięki czemu oko zyskuje dodatkową ozdobę i jest optycznie wymodelowane. W zależności od doboru rzęs można postawić na naturalny wygląd i delikatne podkreślenie oka, albo jego mocne, nawet fantazyjne zaakcentowanie. Przy wykonywaniu zabiegu najważniejsza jest dokładność i precyzja, dzięki nim otrzymuje się perfekcyjny efekt.

Na co zwrócić uwagę wybierając gabinet kosmetyczny

Profesjonalne salony kosmetyczne muszą używać do zabiegów najwyższej jakości produktów. Żeby uniknąć jakichkolwiek powikłań czy osłabienia prawdziwych rzęs, warto upewnić się, że pracownik gabinetu oferuje produkty z atestami i certyfikatami, które potwierdzają zgodność ich właściwości z obowiązującymi regułami. Poza tym, kosmetolog wykonujący zabieg powinien mieć ukończone odpowiednie kursy i szkolenia uprawniające do przedłużania rzęs. Jest to niezmiernie ważne, dlatego, że oczy są bardzo wrażliwym organem w naszym ciele i każda niewłaściwa substancja może powodować ich podrażnienie. Najwyższej jakości produkty i zestawy do zabiegu przedłużania rzęs znajdują się na: enzopolska.pl. Na stronie dostępne są również inne przydatne akcesoria kosmetyczne, które mogą być wykorzystywane zarówno w profesjonalnych salonach, jak i w domu.

Metody przedłużania i zagęszczania rzęs

Zabieg jest bezbolesny, a efekt utrzymuje się około 8 tygodni. Najpopularniejszą metodą przedłużania rzęs jest 1:1. Polega ona na doklejaniu do każdej prawdziwej rzęsy jednej sztucznej, w taki sposób, by nie miała ona kontaktu ze skórą. Prawidłowo wykonany zabieg nie powoduje wypadania rzęs. Naturalnym procesem jest ich utrata, ale przedłużanie nie wpływa na jego przyspieszanie. Dzięki zabiegowi nie trzeba dodatkowo malować rzęs mascarą, bo są one wystarczająco podkreślone. Z powodzeniem jednak można nakładać na powieki eyeliner, albo cienie. Trzeba jedynie pamiętać, by nie używać preparatu do demakijażu na bazie oleju, bo może on powodować wykruszanie się kleju użytego do zagęszczania rzęs.

Piękne, gęste rzęsy, które podkreślają spojrzenie są marzeniem każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że zabieg przedłużania stał się obecnie tak popularny. Jest on bezpieczny, jeśli tylko używa się do niego najwyższej jakości produktów i posiada się odpowiednią wiedzę i umiejętności poparte szkoleniami i kursami. Zabieg przedłużania w dużej mierze zastąpił popularne do niedawana przyklejanie gotowych, sztucznych rzęs. Opisywana metoda nie jest bardzo kosztowna, za wizytę w salonie trzeba zapłacić około 150 zł, więc na zabieg może sobie pozwolić naprawdę wiele kobiet.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *