Dbaj o włosy w czasie stylizacji

Codzienne mycie, suszenie i stylizowanie włosów może sprawić, że pasma staną się przesuszone, pozbawione blasku i łamliwe. Zniszczone kosmyki wyglądają źle, nawet gdy próbuje się ułożyć z nich ładną fryzurę, dlatego warto poznać sposoby, dzięki którym uchroni się włosy przed uszkodzeniem w czasie stylizacji.

Używanie odpowiednich kosmetyków

Przede wszystkim, by uchronić włosy przed zniszczeniem w czasie stylizacji, powinno się używać odpowiednich kosmetyków. Najważniejszy jest szampon, który dobiera się w zależności od rodzaju włosów. Pasma farbowane i przesuszone potrzebują zupełnie innego kosmetyku niż włosy przetłuszczające się. Częstotliwość mycia włosów powinno się uzależnić od rzeczywistych potrzeb – z reguły, jeżeli włosy się nie przetłuszczają nadmiernie, wystarczy, że myje się głowę dwa lub trzy razy na tydzień.

Ważne jest również dobranie kosmetyków do stylizacji. Jeżeli układa się włosy przy użyciu suszarki, prostownicy lub lokówki, pasma powinno się chronić przed szkodliwym działaniem zbyt wysokiej temperatury. Suszarkę prawidłowo trzyma się w odległości około 20 cm od głowy, natomiast prostownicę i lokówkę ustawia się na możliwie niską temperaturę. Ponadto na włosy, zwłaszcza na końcówki, nakłada się kosmetyki ochronne. Szczególnie dobrze sprawdza się tu jedwab do włosów, który chroni fryzurę przed utratą wilgoci.

Jeśli zdarza się tak że miewasz sny o włosach koniecznie przeczytaj ten artykuł: https://magazynkobiet.pl/sennik-wlosy-poznaj-znaczenie-snu-z-wlosami-w-roli-glownej/

Bezpieczne urządzenia do układania włosów

Aby zabezpieczyć fryzurę przed nadmiernym wysuszeniem i zniszczeniem, wskazane jest używanie wysokiej klasy urządzeń do stylizacji. Suszarka powinna być dobrana odpowiednio – włosy powinny być chronione przed uszkodzeniami wywołanymi zbyt wysoką temperaturą. Regulacja temperatury strumienia powietrza z suszarki sprawia, że kosmyki można powoli podsuszyć bez obaw, że usunie się z nich całą wilgoć. Dodatkowo suszarki Philips są wyposażone w jonizator, który chroni przed pojawianiem się efektu puszenia i elektryzowania fryzury.

Jeżeli często prostuje się włosy, właściwym wyborem będzie prostownica z czujnikiem temperatury i ruchomymi płytkami. Urządzenie dopasowuje automatycznie temperaturę i położenie płytek grzewczych, dzięki czemu końcówki włosów są chronione przed łamaniem się i rozdwajaniem. Włosy zachowują blask, gdyż ich nawilżenie jest przez cały czas odpowiednie. Renomowane prostownice są polecane nawet do codziennego użytku i do cienkich, delikatnych kosmyków.katnych kosmyków.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *