Przeciwwskazania przed zabiegiem depilacji laserowej

PDepilacja laserowa jest zabiegiem, który bezpośrednie ingeruje w wewnętrzne warstwy skóry. Mimo, iż ta metoda usuwania zbędnego owłosienia jest niezwykle skuteczna, to jednak aby móc w pełni bezpiecznie z niej korzystać, trzeba dostosować się do kilku niezwykle ważnych zaleceń. Istnieje również szereg przeciwwskazań, które wykluczają możliwość poddania się zabiegowi. Kto w takim razie nie powinien korzystać z tej metody eliminowania niechcianych włosków?

Przeciwwskazania przed zabiegiem depilacji laserowej

Depilacja laserowa w ciąży jest kategorycznie zakazana. Z zabiegu z pewnością muszą zrezygnować także mamy, które karmią piersią. Podczas ciąży ciało kobiety cały czas się zmienia, ponadto występują mocne wahania gospodarki hormonalnej. Działanie lasera może więc niekorzystnie wpłynąć na skórę, doprowadzając do powstawania poparzeń lub przebarwień. Ze względów bezpieczeństwa nie przeprowadzono również badań analizujących to, jak reaguje płód na wiązkę wytwarzaną przez urządzenie. Dla zdrowia własnego i dziecka, lepiej więc wstrzymać się z wykonywaniem zabiegów do końca okresu karmienia piersią.

Przeciwwskazania przed depilacją laserową obejmują również leki oraz zioła światłouczulające (między innymi nagietek, dziurawiec, bratek, szałwia oraz skrzyp polny). Osoby, które przyjmują lekarstwa zawierające w składzie którykolwiek ze wspomnianych składników, muszą co najmniej na dwa tygodnie przed umówionym terminem zabiegu zrezygnować ze stosowania terapii. Podobnie sytuacja wygląda podczas przyjmowania antybiotyków. Wiele z nich również wykazuje właściwości światłouczulające, dodatkowo organizm w czasie choroby jest mocno osłabiony i może niepoprawnie reagować na pracę lasera.

Depilacji laserowej powinny także unikać osoby, które w ciągu ostatnich sześciu tygodni opalały się w solarium lub zażywały naturalnych kąpieli słonecznych. Z zabiegu muszą też zrezygnować klienci, u których stwierdzono nadwrażliwość na promienie słoneczne lub są podatni na pojawienie się przebarwień skórnych.

Depilacja laserowa a choroby

Oczywiście istnieje wiele dolegliwości, które uniemożliwiają przeprowadzenie bezpiecznego zabiegu depilacji laserowej. Wśród nich, wyróżnia się przede wszystkim choroby skóry: łuszczycę, bielactwo oraz „rybią łuskę”. Tej metody usuwania niechcianych włosków muszą również unikać osoby borykające się z infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi. Należy także pamiętać, że czynnik ograniczający stanowią również infekcje oraz zmiany wirusowe, w tym występująca brodawka, opryszczka albo kurzajka.

Zabieg depilacji laserowej nie może być przeprowadzony na osobach mających chorobę nowotworową lub borykających się z innymi dolegliwościami przewlekłymi. Ważnym przeciwwskazaniem jest również wszczepiony rozrusznik serca. Wykonanie likwidacji zbędnego owłosienia przy pomocy lasera jest także niemożliwe w przypadku nieleczonej cukrzycy, zaburzeń krzepliwości krwi, padaczki oraz epilepsji. Ograniczenie do wykonania zabiegu stanowi również leczenie hormonalne, szczególnie jeśli dotyczy chorób tarczycy oraz niepłodności.

Nie wiesz gdzie wykonać zabieg depilacji laserowej? Sprawdź ofertę salonów Depilacja.pl !

W każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, zabieg depilacji laserowej poprzedza krótka konsultacja, dzięki której klienci dowiadują się czy mogą poddać się właśnie tej metodzie usuwania zbędnego owłosienia. Jeśli szukasz rekomendowanego salonu, w którym personel nie tylko poinformuje Cię o wszystkich ważnych przeciwwskazaniach, ale również poinstruuje jak dbać o skórę przed i po depilacji, koniecznie zapoznaj się z ofertą Depilacja.pl ! Tylko tam w komfortowych warunkach poddasz się zabiegowi na najnowocześniejszym urządzeniu laserowym. Zapoznaj się z cennikiem depilacji laserowej sprawdź więc, gdzie znajduje się najbliższy salon Depilacja.pl .

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *