Prawidłowa pielęgnacja twarzy – podpowiadamy jak dobrze zadbać o skórę

Prawidłowa pielęgnacja twarzy – podpowiadamy jak dobrze zadbać o skórę

Prawidłowa pielęgnacja twarzy obejmuje nie tylko stosowanie odpowiednich kremów czy serów. Jeżeli nasza skóra nie będzie właściwie oczyszczona i przygotowana do kolejnych kroków pielęgnacyjnych, wówczas nawet najlepsze preparaty nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Dlatego dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób krok po kroku należy przeprowadzać pielęgnację twarzy, by uniknąć niektórych błędów i dobrze dbać o swoją skórę. Jak powinna wyglądać nasza rutyna? Podpowiadamy.

Oczyszczanie i tonizowanie twarzy

Zarówno rano jak i wieczorem, powinniśmy oczyścić twarz, a więc umyć ją przy pomocy żelu lub pianki do twarzy dostosowanej do naszych potrzeb. Rano po to, aby pozbyć się kosmetyków pielęgnacyjnych zaaplikowanych wieczorem, a także potu, kurzu czy roztoczy znajdujących się w pościeli. Wieczorem z kolei, by usunąć makijaż i wszelkie zanieczyszczenia, które zgromadziły się na naszej skórze w ciągu dnia. 

Jeżeli wykonujemy make-up lub stosujemy filtry przeciwsłoneczne, wówczas najlepiej oczyszczanie twarzy wieczorem wykonać dwuetapowo. W pierwszym kroku użyć do demakijażu na przykład płynu micelarnego lub mleczka, a w drugim umyć twarz żelem bądź pianką. Kompletując swój zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy, nie możemy zapomnieć również o toniku. Zarówno rano jak i wieczorem po umyciu twarzy warto spryskać nim skórę lub delikatnie wklepać wacikiem bądź palcami po to, by przywrócić jej naturalne pH.

Nawilżanie twarzy 

Niezależnie od tego, ile mamy lat, powinniśmy dbać o to, aby regularnie nawilżać swoją skórę. Dlatego wykonując pielęgnację twarzy rano warto po stonizowaniu skóry nałożyć na nią krem do cery wrażliwej, normalnej lub suchej, w zależności od tego, jaki mamy typ. Przed wykonaniem tego kroku możemy nałożyć również serum. Obecnie na rynku można znaleźć wiele tego typu preparatów, które różnią się między sobą przede wszystkim zastosowaną w nich substancją aktywną. Jeżeli więc mamy na przykład przebarwienia, możemy użyć serum z witaminą C. Jeżeli zmagamy się zmarszczkami, możemy postawić na serum z koenzymem Q10, a jeśli nasza skóra jest przesuszona i odwodniona, zastosujmy serum z kwasem hialuronowym, a dopiero później nałóżmy krem nawilżający. Wieczorem z kolei możemy sięgnąć po bardziej bogate formuły, a więc np. regenerujące kremy.

Ochrona przeciwsłoneczna twarzy 

Ostatnim krokiem w porannej pielęgnacji twarzy powinno być nałożenie filtra przeciwsłonecznego. Po taki produkt powinniśmy sięgać niezależnie od pory roku. Latem kiedy świeci słońce, wiele osób pamięta o tym, by użyć takiego preparatu, ponieważ wówczas dociera do nas promieniowanie UVB. Jednak przez cały rok zagraża nam promieniowanie UVA, które dociera do nas również przez chmury czy szyby. Jego natężenie jest stałe o każdej porze roku, a to właśnie ono odpowiedzialne jest m.in. za powstawanie wolnych rodników.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *