Ile kosztuje depilacja laserowa?

Przy wyborze sposobu depilacji ciała, każda kobieta skupia się przede wszystkim na trwałości i cenie zabiegu. Jeśli chodzi o skuteczność najlepszym wyborem jest depilacja laserowa.

Czy warto korzystać z depilacji laserowej?

Regularne usuwanie owłosienia pozwala się cieszyć gładką skórą każdego dnia. Jednak każda z metod depilacji ma też swoje wady. Czy warto więc zainteresować się metodą depilacji, jaką jest depilacja laserowa?

Różne sposoby depilacji

Sposobów na usuwanie zbędnego owłosienia jest wiele. Można wyrywać włoski pęsetą, co jednak nie sprawdza się w przypadku dużych obszarów ciała, takich jak na przykład nogi. Z kolei depilator, wyrywający na raz wiele włosków, dla niektórych jest metodą zbyt bolesną. Wśród innych metod wymienić można depilację pastą cukrową, a także depilację woskiem. Coraz większą popularnością cieszy się jednak depilacja laserowa.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, którego celem jest uszkodzenie cebulki włosa, aby ten nie odrastał. Światło lasera wnika w cebulkę włosa, uszkadzając go. Warto podkreślić, że laser może uszkodzić wyłącznie włosy będące w fazie wzrostu, dlatego też niezbędne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegów w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Sam zabieg może być trochę nieprzyjemny, ale dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod, jest bezbolesny.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Przede wszystkim na zabiegi depilacji laserowej warto wybrać dobry czas. Zabiegi nie mogą odbywać się wiosną i latem, ponieważ przez miesiąc po zabiegu skóra nie powinna ulegać ekspozycji na słońcu. Najlepszym czasem na skorzystanie z zabiegów z użyciem lasera jest jesień i zima. Wtedy ekspozycja ciała na słońce jest ograniczona. Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z leków i ziół światłouczulających, na przykład zawierających witaminę A czy nagietek. Miesiąc przed zabiegiem należy także zaprzestać wyrywania włosków na przykład pęsetą czy depilatorem. Włosy można golić, jednak cebulki powinny być zachowane, żeby osiągnąć zadowalające rezultaty. Przed zabiegiem należy także unikać opalania czy stosowania samoopalaczy. Dzień przed zabiegiem należy zrezygnować z wszystkich zabiegów, które tworzą  filtr na skórze, na przykład stosowania kremów.

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki temu długo możemy cieszyć się gładką skórą.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *