Porsche Cayenne – przetestowaliśmy auto dla businesswoman

Muskularny, wysoki, barczysty, silny jak tur, inteligentny, a wewnątrz łagodny jak baranek. W dodatku wszyscy się za nim oglądają, spoglądając z podziwem raz na Ciebie, raz na niego. Czujesz się przy nim bezpiecznie i prestiżowo. Nigdy Cię nie zawiedzie i nie wstyd się z nim pokazać w towarzystwie! To wcale nie jest opis idealnego mężczyzny. Taki właśnie jest Porsche Cayenne – auto, które jest siłą Porsche i najmodniejszym obecnie modelem z gamy.

Jaki jest naprawdę, oprócz tego, że rewelacyjny? Cichszy niż jego dwudrzwiowi bracia – wygłuszenie dźwięków dochodzących z zewnątrz jest niemal idealne, a wentylowane fotele przynoszą ulgę w gorące dni. Zresztą ich dotyk i kolor jest niesamowity. Wrażenie solidności, bezpieczeństwa i luksusu bije rekordy w tej klasie aut. Co prawda na desce rozdzielczej jest bardzo dużo przycisków, ale liczne funkcje tego auta są dzięki temu natychmiast dostępne pod ręką.

A jakie funkcje ma nasza maszyna? Przede wszystkim wszechstronnie regulowane fotele (aż w 14 kierunkach), 8 biegową skrzynię biegów, reflektory LED z możliwością jazdy z włączonymi światłami długimi nawet wówczas, gdy z przeciwka jedzie samochód (dzięki kamerze inne auta są “wycinane” ze snopu światła), a także fantastyczne pneumatyczne zawieszenie z funkcją regulacji wysokości auta. Silnik diesla, jak na wielkość i moc, jest bardzo oszczędny: w mieście spala niecałe 8 l/100km, na trasie można zejść do 6 przy spokojnej jeździe.

Ale kto chciałby jeździć spokojnie tak dynamicznym potworem? Przyspieszenie do setki, to 7,3 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 221km/h! A to wszystko dzięki mocy 262 koni osiąganych z aksamitnie pracującego 6 cylindrowego diesla. Wady? Wbrew pozorom niewiele! Wielu osobom wydaje się, że to ogromne auto. Fakt – robi takie wrażenie dzięki odpowiednim proporcjom. Dane techniczne natomiast zaskakują: długość to 4855mm, a szerokość wynosi odpowiednio 1954mm – to mniej, niż wiele sedanów klasy średniej.

Auto prezentuje się znakomicie. Porsche kojarzy się w biznesie przede wszystkim z życiowym sukcesem, zamożnością i luksusem, a charakter auta pozwala nie tylko na bezstresową, dynamiczną jazdę, ale również na niezwykle przyjemne i dostojne żeglowanie ulicami Trójmiasta. Polecamy!
 
O wycenę auta w leasingu poprosiliśmy specjalistów z Porsche Centrum Sopot – cena okazała się atrakcyjniejsza, niż się spodziewaliśmy:
 
Porsche Cayenne Diesel 2017
Cena całkowita brutto: 249 130zł
Wkład własny: 20%
Okres leasingowania: 3 lata
Wartość końcowa netto: 121 824,61zł
Miesięczna rata leasingowa netto: 2988,08zł
 
Auto do testów udostępniło Porsche Centrum Sopot Auto LELLEK Group – al. Niepodległości 956, Sopot

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *