Polskie morze jesienią? Zobacz, że warto się przekonać

Pobyt nad Bałtykiem najczęściej kojarzy nam się z okresem wakacyjnym, tłumem turystów i szukaniem miejsca na plaży. Jeśli i Ty do tej pory podróżowałeś nad nasze morze jedynie w okresie upalnego lata, koniecznie musisz to zmienić. W jesiennym morzu naprawdę można się zakochać. Zobacz, dlaczego warto wybrać morze jesienią i zafunduj sobie niezapomniany wyjazd.

Brak tłumów, kojący szum fal i niższe ceny

Jeśli byłeś w nadmorskim kurorcie w szczycie sezonu letniego, na pewno odczułeś negatywnie spory tłum, oblężenie plaż i nadmorski gwar. Podczas wypoczynku preferujesz spokojniejsze okolice? Wybierz się nad morze jesienią, a na pewno odczujesz sporą różnicę. Mniej oblegane plaże, swobodne spacery i kojąca cisza, w której jeszcze lepiej można wsłuchać się w niesamowity szum nadmorskich fal – naprawdę warto to przeżyć.

Jesień nad morzem spodoba się także tym, którzy lubią oszczędzać i rozsądnie wydawać pieniądze. Oferty noclegowe są bowiem w atrakcyjniejszych cenach. Sprawdź np. apartamenty w Międzyzdrojach i przeżyj wyjątkowy tydzień w jednej z uwielbianych przez turystów miejscowości.

Jeszcze więcej zdrowia

Jesienią morze jest równie przyjemne i urocze jak latem. Co więcej, pobyt nad Bałtykiem o tej porze roku ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. To właśnie jesienią możesz powdychać największą ilość jodu, który zbawiennie wpływa na wiele dolegliwości, poprawia nastrój oraz wzmacnia koncentrację. Jesienią możesz postawić także na długie dystanse po plażach. Temperatura nie jest już tak wysoka, jak latem, co umożliwia dłuższe i bardziej intensywne spacery.

Swobodne kąpiele…słoneczne

Jesienny pobyt nad polskim morzem to nie tylko spacery i niższe ceny, ale i możliwość swobodnych kąpieli…słonecznych. Temperatura powietrza i wody nie zachęca zazwyczaj do zażywania kąpieli morskich. Warto jednak docenić jesienne słońce, które jest wspaniałym źródłem witaminy D. Co więcej, podczas jesiennego pobytu nad morzem nie musisz obawiać się o oparzenia słoneczne. Promienie są o wiele łagodniejsze, a dawka witaminy D jak najbardziej wskazana.

Witamina D pomaga zapobiegać m.in.:

  • osteoporozie,
  • grypie i przeziębieniom,
  • chorobom układu krążenia,
  • depresji.

To niezwykle cenna dla naszego organizmu witamina, o której niestety często zapominamy. Jesienny pobyt nad morzem to wspaniała okazja, by skorzystać z jej naturalnego źródła, czyli słońca.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *