Pokaż jak wygrywasz, gdy los rzuca Ci wyzwanie!

 

Treningi z komandosami FORMOZY, rugbistami i strażakami, nowe dania w gdyńskich restauracjach, rozbudowana kampania profilaktyczna, wspólny bieg na 10 km, ekskluzywny kalendarz „Odważne dla Odważnych” oraz wiele więcej… A to wszystko w ramach listopadowej akcji „Odważni Wygrywają”, która zasięgiem obejmie całe Trójmiasto!

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Pokaż jak wygrywasz, gdy los rzuca ci wyzwanie”. Spektakularne akcje, które rozsiane będą po całym Trójmieście mają na celu pokazanie, że z rakiem jąder da się wygrać! Kluczem do zmagań jest profilaktyka i regularne samobadanie, które można wykonywać samodzielnie, pozwalają na szybszą diagnozę i w 100 % wyleczalność tej męskiej choroby!

Listopad, jako Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskimi Nowotworami stał się corocznym czasem licznych działań uświadamiających. Akcja, dotychczas znana pod nazwą Movember Gdynia, rozszerza się i zmienia swoją markę na „Odważni Wygrywają”. W odważny sposób pokazując, że rak nie jest niczym wstydliwym, a profilaktyka pozwala na uratowanie zdrowia i życia.

Akcje zainauguruje odsłonięcie wyjątkowej instalacji 3D – przed gdyńskim InfoBoxem. Projekt będzie interaktywny – pozwoli wszystkim chętnym m. in. na poznanie ciekawostek dotyczących profilaktyki męskich nowotworów.

Jesień to dobry czas, aby postawić na przedzimową aktywność fizyczną. Z pomocą dla Odważnych przyszli komandosi z Jednostki Wojskowej FORMOZA. Już 19.11. na plaży w Babich Dołach będzie można sprawdzić się wraz z żołnierzami. Tydzień później – 26.11. – będzie można na własnej skórze przekonać się, jak trenują odważni na co dzień – strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Nie zabraknie również treningu z Rugby Club Arka Gdynia na murawie ich stadionu już 14.11.!

Do akcji włączają się także trójmiejskie kluby fitness i siłownie. Partnerzy w swoich klubach zamieszczą materiały informacyjno-edukacyjne oraz zachęcą klubowiczów do podjęcia akcji w social media – #odwaznewyzwanie. Zdjęcia oraz posty z każdej aktywności oznaczamy specjalnym tagiem, aby szerzyć ideę walki z rakiem jąder!

Odważni zmienią także oblicze męskiego zdrowia podczas listopadowego Biegu Niepodległości! Wyjątkowa drużyna pokona dystans 10 kilometrów w szczytnym celu. Aby dołączyć do zespołu,

należy podczas rejestracji podać nazwę „Odważni Wygrywają” w rubryce Klub. Start biegu 11 listopada o godzinie 15:00.

Odważnych będzie można spotkać nie tylko podczas aktywności sportowych. Prelegenci pojawią się również w szkołach ponadgimnazjalnych, gdzie zachęcać będą młodych mężczyzn do zadbania o własne zdrowie.

W ramach akcji „Odważni Wygrywają” na miłośników piękna czekają ekskluzywne kalendarze „Odważne dla Odważnych”. 12 tygodni intensywnych treningów i specjalnej diety – wszystko, aby podczas specjalnej sesji zdjęciowej klubowiczki CrossFit 3Miasto mogły zapozować nago na potrzeby wyjątkowego kalendarza. Jest on dostępny do kupienia w siedzibie Fundacji „Gdyński Most Nadziei” , Klubie CrossFit 3Miasto oraz w księgarni Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Do akcji włączyły się także gdyńskie restauracje, których liczba wciąż wzrasta. W menu na miesiąc pojawią się „odważne dania oraz napoje”. Na stołach, oprócz nowości kulinarnych, będzie można znaleźć specjalne ulotki informujące o akcji „Odważni Wygrywają”.

W tegorocznych „Odważni Wygrywają” zaangażowali się, podobnie jak w roku ubiegłym, również lekarze i placówki medyczne. Oprócz bezpłatnych konsultacji urologicznych proponują pulę bezpłatnych badań USG jąder w rekordowej ilości 100! Te drugie przeznaczone są tylko dla grupy mężczyzn z grupy podwyższonego ryzyka zachorowania na raka jądra– tj. pomiędzy 17 a 35 rokiem życia. Wsparcie zapewniły: Lekarska Spółdzielnia Pracy w Gdyni, Szpital Medycyny Tropikalnej w Gdyni, Evi-med Gdynia, Gabinety USG w Gdyni, Przychodnia Lekarska Witomino oraz Centrum USG i Lekarze Specjaliści DIAGNOSON w Gdańsku.

Zakończenie akcji to wyjątkowa impreza w andrzejkową noc! 26.11. w Klubie Sfinks 700 w Sopocie rozbrzmi świetna muzyka. Podczas „Brave Party” oprócz zabawy do porannych godzin będzie można rozlosować bezpłatne badania profilaktyczne!

Więcej informacji udzielają:

Małgorzata Marmajewska, prezes Fundacji „Gdyński Most Nadziei”, psychoonkolog

m.marmajewska@mostnadziei.pl

oraz Beata Komorek– agencja Howinnga.pl – partner akcji (kreacja i działania PR) tel. 667 996 084, beata@howinnga.pl

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *