Pojedyncze braki zębowe – czy to tylko problem estetyczny?

Zdawać by się mogło, że pojedyncze lub mnogie braki w naszym uzębieniu to przede wszystkim problem estetyczny. Nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, długotrwałe, nawet pojedyncze braki zębowe mają katastrofalne skutki dla pozostałych zębów oraz całego narządu żucia.

Już po kilku miesiącach, a z pewnością po kilku latach, dochodzi do przechylenia zębów w kierunku luki, co powoduje powstawanie przerw pomiędzy nimi. Nasze zęby lubią towarzystwo. W prawidłowych warunkach każdy ząb – z wyjątkiem ostatniego – kontaktuje się z obu stron z innymi zębami w swoim łuku oraz z zębami w łuku sąsiednim. W przypadku, gdy brakuje sąsiadującego zęba, dochodzi do biernego przemieszczania się zęba, który dąży do ponownego uzyskania kontaktu z innymi zębami. W wyniku takich zachowań naszych zębów dochodzi nie tylko do zaburzenia symetrii naszego uśmiechu. Powstaje także nieprawidłowy zgryz, który może doprowadzić do zmian w stawie skroniowo-żuchwowym. Zostaje zaburzony kontakt szczęki i żuchwy, kontakt przeciwstawnych zębów zmienia się z płaszczyznowego na punktowy oraz zmniejsza się efektywność żucia.

Pojedyncze braki zębowe w Nawrocki Clinic uzupełniamy poprzez zastosowanie implantów zębowych. Implanty nie powodują zaniku kości w okolicy braków oraz nie wymagają szlifowania zębów sąsiadujących. Są niezwykle komfortowe w użytkowaniu, przywracają funkcje własnych zębów oraz estetykę uśmiechu. Implanty to nie tylko najlepsze rozwiązanie w przypadku pojedynczego ubytku, doskonale sprawdzają się także w przypadku większych braków zębowych oraz bezzębia.

W Nawrocki Clinic wszczepienie implantu poprzedza dogłębna analiza warunków anatomicznych. Przy pomocy nowoczesnych rozwiązań stosowanych w naszej Klinice, takich jak cyfrowa pantomografia, tomografia komputerowa czy nawigacja Simplant, dajemy naszym Pacjentom pełne poczucie bezpieczeństwa i gwarancję powodzenia zabiegu. Dodatkowo stosowanie nawigacji Simplant, pozwala na precyzyjne wprowadzenie implantu i natychmiastową odbudowę protetyczną.

Własne laboratorium protetyczne, które posiadamy na miejscu oraz nowoczesna technologia CEREC CAD/CAM, jaką stosujemy w naszej Klinice, pozwala nam na samodzielne wykonanie różnorodnych prac protetycznych, nawet na jednej wizycie!

Prace protetyczne wykonywane w Nawrocki Clinic charakteryzują się niezwykle wysoką estetyką i harmonią. Nasi technicy dentystyczni posiadają doświadczenie i umiejętności pozwalające na bezpośredni dobór barwy oraz zrównoważoną charakterystykę uzupełnień. Dzięki temu są one idealnie zbliżone do naturalnych zębów. Ponadto prace te charakteryzują się niezwykłą trwałością.

W obecnych czasach piękny i pełny uśmiech jest rzeczą niezwykle pożądaną. Co więcej, posiadanie pięknego uśmiechu przestało być przywilejem dostępnym tylko dla niektórych osób. Wzrost świadomości naszego społeczeństwa oraz wykreowany przez media pozytywny trend na zdrowy i piękny uśmiech sprawiła, że ludzie coraz chętniej decydują się na jego odbudowę. Nic w tym dziwnego, często to właśnie nasz uśmiech jest czynnikiem decydującym o powodzeniu w sferze zawodowej i osobistej. Jednak w przypadku powyżej opisanego problemu braków w uzębienie, kwestia estetyczna ma tu drugorzędne znaczenie. Ważniejszy zdaje się być fakt, że utrata pojedynczego zęba pociąga za sobą lawinę zależności, które wpływają na pozostałe zęby, kości, mięśnie czy stawy skroniowo-żuchwowe.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *