Pobieranie krwi w domu pacjenta – regularna profilaktyka zdrowia dla każdego

wesoła para seniorów z laptopem

ednym z najważniejszych elementów dbania o zdrowie, obok zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, są badania profilaktyczne. I choć świadomość tego, jak ważne są dla naszego zdrowia, w ostatnich latach wzrosła, to jednak wciąż niedostateczna liczba osób wykonuje je regularnie. Usługa ALAB w domu umożliwia pobieranie krwi w domu pacjenta. Brak czasu na wizytę w przychodni lub trudności w przemieszczaniu się nie muszą przeszkadzać Ci w profilaktyce zdrowia. Przekonaj się, jak to działa.

Dla kogo są badania w domu?

ALAB w domu to usługa przeznaczona dla każdego, kto z jakichkolwiek powodów preferuje wykonanie badań w swoim domu. Pobieranie krwi w domu pacjenta to rozwiązanie, które może okazać się szczególnie korzystna dla osób, które:

  • mają problem z przemieszczaniem się, np. ze względu na podeszły wiek, niepełnosprawność lub zły stan zdrowia;
  • nie mają czasu na wizyty w przychodniach;
  • odczuwają trudny do opanowania stres związany z wizytami w placówkach medycznych.

Grupą pacjentów, dla której wykonanie badań krwi w domu może okazać się bardziej komfortowym rozwiązaniem, są także dzieci, które często źle znoszą wizyty w przychodniach i oczekiwanie w kolejce. W ramach usługi ALAB w domu można wykonywać badania u dzieci, które ukończyły 5. rok życia. W przypadku młodszych pacjentów zaleca się wizyty w punktach pediatrycznych.

Jak umówić się na pobranie krwi w domu?

Skorzystanie z badań w domu jest bardzo łatwe. Wystarczy odwiedzić stronę internetową ALAB w domu i wybrać zakładkę swojego miasta (ALAB w domu to usługa dostępna obecnie w 8 polskich miastach – Warszawie, Płocku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu). Następnie należy wypełnić formularz lub zadzwonić pod podany na stronie numer telefonu, podając takie informacje, jak:

  • imię i nazwisko pacjenta, dane kontaktowe;
  • adres wykonania usługi;
  • termin wizyty personelu medycznego (data i godzina);
  • listę badań, które mają zostać wykonane.

Za badania można zapłacić kartą lub gotówką w czasie wizyty pielęgniarki.

Jakie badania profilaktyczne wykonasz w ALAB w domu?

Pobieranie krwi w domu umożliwia wykonanie bardzo szerokiego zakresu badań laboratoryjnych. Możliwe jest także wykonanie badań z kału lub moczu – w przypadku zakupienia tego typu badań należy wcześniej przygotować materiał w specjalnych pojemnikach z apteki lub zestawach dostępnych w Punktach Pobrań ALAB laboratoria.

Profilaktyka obejmuje m.in. podstawowe badania, takie jak morfologia krwi, lipidogram, oznaczenie poziomu glukozy, badanie ogólne moczu czy wykrywanie krwi utajonej w kale. Poza tym dostępne są także badania poziomu witamin i minerałów oraz szeroki zakres specjalistycznych badań diagnostycznych, które pomagają w znalezieniu przyczyn dolegliwości występujących u pacjenta i rozpoznaniu ewentualnej choroby.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *