Zewnętrzne dywany na balkon i taras – jakie są najtrwalsze?

dywan na balkonie

Zarówno balkon, jak i taras można urządzić w elegancki sposób, wybierając na te przestrzenie nie tylko odpowiednie meble, ale i dodatki. Należą do nich zewnętrzne dywany na balkon i taras. Jakie są najtrwalsze? Jak wybrać najlepszy?

Dywany na taras i balkon – dobierz odpowiedni rozmiar 

Wielkość dywanu na balkon czy taras powinna być uzależniona od rozmiaru tej przestrzeni, ale i tego, czy chcemy całą bądź niemal całą posadzkę przykryć dywanem czy położyć dywan tylko w wybranej strefie. Do wyboru są zarówno chodniki na taras i balkon, jak i dywany w większym formacie np. 160×230. Mały chodnik dywanowy można położyć przed wejściem na taras czy balkon. Warto zwrócić uwagę, by z jednej strony miał antypoślizgową powierzchnię, co będzie zapobiegało jego podwijaniu się i potknięciom czy upadkom. W końcu dywan nie ma być przeszkodą, a dopełnieniem przestrzeni. Zewnętrzny dywan balkonowy powinien mieć też krótkie runo, aby nie gromadziły się w nim zanieczyszczenia i łatwo można było utrzymać go w czystości. 

Jakie materiały sprawdzają się jeśli chodzi o dywan na balkon czy taras? 

Najtrwalsze dywany na taras i balkon to te wykonane z przędzy polipropylenowej. Warto wybrać dywan na balkon sznurkowy. Oczywiście dywan na balkon sizalowy sprawdzi się także na taras. Przede wszystkim powinien być tkany na płasko, dzięki temu jest trwały, odporny na uszkodzenia i odkształcenia. Warto wybierać dywany balkonowe i tarasowe, które posiadają certyfikat Oeko-Tex 100, który jest gwarantem, że włókno użyte w produkcji dywanów nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.

Dywan dwustronny na taras i balkon – dlaczego się sprawdzi? 

Bardzo praktyczny jest oczywiście dywan zewnętrzny na balkon czy taras, który jest dwustronny. Gdy jedna strona się zabrudzi, to można odwrócić dywan na drugą i dopiero, gdy i ta ulegnie zanieczyszczeniu dywan pierze się czy czyści na mokro. W ten sposób oszczędza się wodę, a dywan jest bardziej ekologiczny. Dywan dwustronny jest tkany maszynowo i niezwykle trwały. Ma wysoką odporność na ścieranie, a do tego występuje w wielu kolorach i wzorach. Można dopasować design dywanu do aranżacji balkonu czy tarasu. Dostępne są modele marmurkowe, z wzorem rombów, kratką, geometryczne, a także wielokolorowe. Dywan na taras w Eureka będzie odpowiednim wyborem. 

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *