Pierścionki zaręczynowe – jak poznać rozmiar?

Gdy przychodzi pora na zakup pierścionka zaręczynowego, stoi się przed dość trudnym zadaniem. Wybór modelu, który ma wzbudzić szczery zachwyt przyszłej narzeczonej, to odpowiedzialne zadanie, jednak niektórzy mężczyźni mogą mieć większy problem z określeniem odpowiedniego rozmiaru. Jakie rozwiązanie podpowiadają specjaliści z branży jubilerskiej?

Co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz rozmiar pierścionka?

Na ogół mężczyźni, którzy chcą zaskoczyć swoją partnerkę i niespodziewanie wręczyć jej pierścionek zaręczynowy (https://www.interjubiler.pl/pl/c/PIERSCIONKI-ZARECZYNOWE/23), niewiele wiedzą o rozmiarach tej szczególnej biżuterii. Warto zdobyć informacje umożliwiające dokonanie trafnego wyboru. Dzięki nim ma się duże szanse uniknięcia konieczności korekty pierścionka i lepiej lub gorzej ukrywanego rozczarowania ukochanej.

Pamiętaj, że rozmiary w tabelach jubilerskich przedstawiane są w milimetrach. W upalne dni dłonie puchną, więc dokonując pomiaru w takich warunkach, trzeba liczyć się z tym, że faktyczny rozmiar jest mniejszy. Większość kobiet nosi rozmiar 12 i jest to rozmiar wyjściowy, jednak wysokie kobiety często mają rozmiar pierścionka od 13 do 17. Miej też na uwadze, że pomiędzy kolejnymi rozmiarami jest różnica 0,33 milimetra.

Pomiar suwmiarką, linijką lub miarką jubilerską

Aby skorzystać z tej opcji, musisz zmierzyć pierścionek swojej partnerki. Jednak nada się do tego tylko taki model, który jest noszony na prawej dłoni i na palcu serdecznym! Rozmiar pierścionka zdjętego z drugiej dłoni może być inny. Oczywiście najlepiej wykorzystać moment nieuwagi ukochanej i zmierzyć biżuterię, która została zdjęta na przykład na noc. Pomiar suwmiarką bądź linijką wykonuje się, biorąc wewnętrzną średnicę szyny pierścionka. Najlepiej zrobić dwa pomiary w różnych miejscach, ponieważ pierścionek może być odrobinę zdeformowany. Jeśli deformacja kształtu jest widoczna, nie ma sensu robić pomiaru! Postaraj się o jak największą dokładność.

Mężczyźni decydujący się nie trzymać swoich oświadczyn w tajemnicy, powinni zdobyć miarkę jubilerską zbudowaną z plastikowych obręczy. Obręcz przechodząca przez palec z minimalnym oporem to ta, która pozwala ustalić rozmiar pierścionka – takie rozwiązanie jest najlepsze w przypadku, gdy pierścionek ma być zamówiony online.

Pomoc przyjaciółki

Zdarza się, że przyszła narzeczona nie nosi pierścionków. Wówczas można pomyśleć o tym, by w całe przedsięwzięcie zaangażować przyjaciółkę, siostrę lub inną zaufaną osobę. Oczywiście sprawa jest ryzykowna, bo Twoja ukochana może zacząć czegoś się domyślać, gdy pod jakimś pretekstem ta osoba zaprowadzi ją do sklepu jubilerskiego. Niewykluczone jednak, że mierzenie pierścionków w sklepie zaowocuje zdobyciem rozmiaru. Liczy się sprytny plan. Przyjaciółka może powiedzieć Twojej przyszłej żonie, że sama chce sobie kupić pierścionek lub szuka biżuterii na prezent dla mamy. Warto rozważyć taką opcję!

Pamiętaj, że liczy się wygoda. Może zdarzyć się, że pierścionek, który miał idealnie pasować, okaże się jednak nieco za mały lub za duży. Na szczęście nie ma problemu z tym, by później go skorygować, choć oczywiście dobrze byłoby uniknąć takiej sytuacji. Najgorsze co możesz zrobić, to zrezygnować z udoskonalenie pierścionka, który nie leży dobrze na palcu! Pierścionek musi swobodnie wchodzić na palec, lecz konieczny jest też lekki opór przy jego ściąganiu.

Sporo par decyduje się na wspólny wybór pierścionka zaręczynowego. Choć skutkuje to tym, że cała magia zaręczyn nieco blednie, to jednak takie rozwiązanie ma swoje dobre strony, takie jak wybór idealnego modelu w najlepszym rozmiarze!

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *