Pieluszki dla dziecka – czym się różnią i które warto wybrać?

dowiedz się jak wybrać najlepsze pieluszki dla noworodka!

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku wszystko co najlepsze. Również w przypadku tak podstawowych kwestii jak wybór odpowiednich środków higienicznych. Szczególnie ważne jest to w przypadku pieluszek. Nie da się ukryć, że od tego, jak chłonne są oraz z jakich materiałów zostały wykonane zależy wiele, jak choćby komfort dziecka czy stan jego skóry. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się jakie pieluszki dla dziecka warto wybrać i czym różnią się poszczególne z nich.

Oferta pieluszek dla najmłodszych jest obecnie bardzo szeroka i różnorodna. O tym, jak wiele marek je oferuje możemy przekonać się chociażby sprawdzając ranking pieluszek dla noworodka na Puppo.pl, w którym znajdziemy szereg cennych informacji o pieluszkach poszczególnych producentów. My skupimy się jednak na bardziej ogólnym opisie poszczególnych rodzajów pieluch i zastanowimy się, które warto wybrać.

Rozmiar pieluch – jakie dla noworodka a jakie dla starszego dziecka?

Podstawowym kryterium, którym różnią się od siebie dostępne pieluchy jednorazowe jest zdecydowanie ich rozmiar. Bywa on problematyczny szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców. Wyjaśnijmy więc, że rozmiary pieluch określa się liczbowo od 1 (najmniejszy rozmiar) do 5 (duże pieluchomajtki, z powodzeniem mogą być noszone przez dzieci w wieku przedszkolnym). Dodatkowo, wielu producentów, by ułatwić rodzicom podjęcie wyboru określa również wagę dziecka dla każdego rozmiaru. Jakie więc wybrać na początek? Dobrym pomysłem jest odczekanie do narodzin dziecka, tym bardziej, że większość szpitali na początku zapewnia pieluchy dzieciom. Spora część noworodków potrzebuje bowiem pampersów w rozmiarze 1 nie brakuje jednak również maluchów, które swoją przygodę z pieluchowaniem muszą zacząć od razu od rozmiaru 2.

Jednorazowe czy wielorazowe?

W czasach kiedy pieluszki jednorazowe, potocznie zwane pampersami zaczęły zastępować niepraktyczne pieluchy tetrowe nikt nie spodziewał się, że młodzi rodzice wrócą do pieluch wielorazowych. Tymczasem z roku na rok zyskują one coraz większą popularność. Nie mają już bowiem postaci niepraktycznych, prostokątnych kawałków materiału, lecz pięknych kolorowych pieluszek, które zapina się na wygodne rzepy. W środku posiadają naturalny, wielorazowy wkład chłonny i mogą być prane w pralce. Ich głównymi atutami jest z pewnością ekologia oraz oszczędność cenowa. Pieluszki mogą posłużyć przez długi czas i wymagają jedynie wypłukania w zimnej wodzie a następnie wyprania. Wciąż jednak mają swoje minusy – mogą być niepraktyczne i uciążliwe podczas podróży czy nawet wyjścia z domu. Wiele osób nie wyobraża sobie również ich regularnego płukania i prania.

Czołowi producenci czy tańsze marki?

To kolejne pytanie, które zadają sobie młodzi rodzice. Przywykliśmy bowiem uznawać, że pieluszki jednorazowe czołowych marek są lepsze jakościowo, są bardziej chłonne i rzadziej uczulają dziecko. Czy jednak jest to prawdą? Jak się okazuje, nie zawsze. Czasem zdarza się bowiem, że skóra dziecka źle reaguje na czołowe marki, tymczasem tańsze, dostępne w dyskontach produkty się sprawdzają. Najlepiej zacząć więc od zakupu małych opakowań i sprawdzenia, które z nich najlepiej służą w przypadku naszej pociechy.

Więcej podobnych porad o wychowaniu dzieci znajdziecie na Puppo.pl

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *