Piękna skóra w każdym wieku. Kompleksowa pielęgnacja 60+

Beauty face. Beautiful Young Woman with Clean Fresh Skin touch own face and body. Facial treatment. Cosmetology, beauty and spa concept

Skóra dojrzała charakteryzuje się mniejszą elastycznością, suchością, zmarszczkami i szarym odcieniem. Trudno z nią walczyć, bo – w przeciwieństwie do innych typów cery – ta jest wynikiem naturalnych procesów starzenia się organizmu.

Problemy dojrzałości

Najczęściej pojawia się około 45 roku życia, kiedy w organizmie zaczyna spadać poziom żeńskich hormonów. Dochodzi do uszkodzenia ścianek naczyń krwionośnych i pogorszenia ukrwienia. Zmniejsza się też produkcja kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność i sprężystość. Wszystko to sprawia, że buzia nie wygląda już tak zdrowo i promiennie. Starzenie się skóry na początku wygląda niewinnie i, rok po roku, zaczyna się objawiać oraz to nowymi zjawiskami. Najpierw jej struktura nieco się pogarsza, pojawiają się zmarszczki mimiczne, staje się cieńsza i coraz bardziej przesuszona. Im więcej mamy lat, tym bardziej ten upływ czasu odbija się na naszej twarzy.

Z wiekiem niepozorne zmarszczki zamieniają się w głębokie bruzdy, a skóra staje się zwiotczała, co potrafi zmienić nasze rysy. Charakterystyczne dla dojrzałej cery są również plamy pigmentacyjne będące najczęściej efektem nieodpowiedzialnego opalania i zbyt częstego przebywania na silnym słońcu. Na szczęście istnieją metody na to, by zatrzymać lub przynajmniej spowolnić te mechanizmy i odzyskać młodość, blask i piękny wygląd oraz podkreślić naturalny owal twarzy. Droga do sukcesu wiedzie tutaj przez drogeryjne półki.

Telomeric od Ireny Eris

Na rynku znajdziemy całą masę produktów przeznaczonych do cery dojrzałej. Żeby nie kupować kota w worku, warto wybierać te sprawdzone przez miliony kobiet i wytwarzane przez zaufane, specjalistyczne firmy. Dobrze sprawdzi się m.in. seria Telomeric firmy Dr Irena Eris. Polskie przedsiębiorstwo od lat jest jednym z wiodących na rynku kosmetycznym. Nic dziwnego – doświadczenie, wiedza i lata praktyki sprawiły, że tamtejsi naukowcy doskonale wiedzą, czego potrzebują różne typy skóry. Seria Telomeric została stworzona z myślą o kobietach po sześćdziesiątym roku życia. Znajdziemy w niej trzy kremy, które kompleksowo odżywią i poprawią kondycję cery.

Nocna regeneracja

Naprawczy krem dermowypełniający na noc to medyczna, najwyższej jakości pomoc w pielęgnowaniu starzejącej się cery. W Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris powstała rewolucyjna formuła pozwalająca na przedłużenie życia komórek i zatrzymanie powstawania i pogłębiania się zmarszczek. Składnik aktywny Telomeric działa w głębokich warstwach skóry, gdzie utrzymuje konkretne fragmenty DNA w dobrej kondycji, przez co opóźnia się wejście w fazę starzenia fibroblastów. Wszystko to sprawia, że skóra odzyskuje sprężystość, wyostrza się kontur twarzy oraz poprawia jej koloryt. Bruzdy, rumień, rozszerzone pory i przebarwienia stają się mniej widoczne, a buzia odzyskuje młody wygląd i blask. 

Odżywienie i wzmocnienie

Ale nocna pielęgnacja to nie wszystko. O dzienną rewitalizację zadba skoncentrowany krem liftingujący z filtrem przeciwsłonecznym. Tutaj także znajdziemy innowacyjny składnik aktywny Telomeric, który dba o opóźnienie procesów starzenia. Uzupełnieniem codziennych rytuałów będzie aplikowanie kremu pod oczy Dr Irena Eris Telomeric. Nada się on zarówno na dzień, jak i na noc i świetnie zatroszczy się o delikatny obszar wokół oczu.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *