Sukienki do pracy – czym się kierować przy ich wyborze?

Biznesowy dress code rządzi się swoimi sprawami, dlatego wybór sukienki, jaką założymy do pracy powinien być dokładnie przemyślany. Modele z głębokim wycięciem, na ramiączkach czy też prześwitujące raczej nie wchodzą w rachubę, o ile mamy ściśle ustalony dress code. W niektórych firmach podchodzi się do niego z dystansem, co sprawia, że mamy nieco więcej swobody w wyborze. Na jakie modele warto więc postawić, aby czuć się w nich zarówno swobodnie, jak i stosownie do chwili? Podpowiadamy.

Odpowiednio dobrana stylizacja do pracy powinna spełniać kilka warunków, a wśród nich między innymi być dopasowana do biurowego dress code’u. Jeśli nasz pracodawca nie narzuca jednak konkretnego modelu ubierania się, wówczas pozostaje nam kierować się zasadami dobrego stylu.

Sukienka do biura – główne kryteria wyboru

Sukienki do pracy, szczególnie, jeśli mamy w niej kontakt z klientem powinny być przede wszystkim eleganckie oraz schludne. Powiedzenie ,,jak Cię widzą tak Cię piszą” , bardzo mocno się w tej kwestii sprawdza. W końcu reprezentujemy naszą firmę, a nienaganny wygląd jest jej najlepszą wizytówką. Strój do pracy, to pokazanie naszego profesjonalizmu, stąd warto dokładnie go przemyśleć.

Głównym kryterium wyboru biznesowej sukienki powinna być jej ponadczasowość. Mowa zarówno o kolorach, jak i fasonach. Takie działanie gwarantuje uniknięcie modowej wpadki i będzie po prostu neutralne. Najlepiej sprawdzą się więc modele w wersji midi, które sięgają do kolan lub kończą się nieco za nimi, są pozbawione głębokiego dekoltu oraz dość krzykliwych wzorów.

Warto postawić na klasykę gatunku – gładkie dekory i eleganckie materiały, które nigdy nie przestaną być na czasie i jednocześnie są utrzymane w tonie elegancji i dobrego stylu. Czernie, przeplatane z szarościami czy też granatami powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety sukcesu. Klasyka zawsze się obroni i może zastąpić falbany, koronki czy też cienkie ramiączka.

Sukienki do pracy bez wymogów ubioru

W firmach, w których do stroju podchodzi się mniej formalnie można postawić na modele zdecydowanie mniej klasyczne, niemniej utrzymane w dobrym tonie. Tutaj kwestia wzorów i kolorów nieco bardziej się rozszerza na dawanie im zielonego światła. Można nieco bardziej pobawić się zarówno fasonem, jak i dodatkami, jakie goszczą na danym modelu.

Bez względu na to, w jakich ryzach nasz pracodawca trzyma nasz biurowy ubiór, bardzo ważna jest w nim nasza wygoda. Nie ma nic gorszego niż źle skrojona sukienka, która skutecznie krępuje ruchy. Nie bez znaczenia pozostaje także przewiewność materiału, w końcu spędzimy w niej zwykle ponad połowę dnia. To bardzo ważne, szczególnie w ciepłe dni.

Artykuł powstał przy współpracy z https://manwoman.co/pl

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *