Perfumy oryginalne czy zamienniki – które z nich warto wybrać?

Dla wielu osób ma znacznie to, jakich perfum używają – jak pachną na co dzień, a po jakie sięgają, gdy ruszają na wieczorną randkę. Niestety, znane marki dla wielu to spory wydatek, więc by pięknie pachnieć, muszą odmawiać sobie innych przyjemności – w końcu często flakonik perfum kosztuje nas 300 czy 400 zł. Czy jest jednak wyjście, które pozwoli nam „zjeść ciastko i mieć ciasto”? Tak, i są to odpowiedniki perfum.

To właśnie na odpowiedniki decyduje się znakomite gronko klientów. Z czego wynika ich popularność i czy faktycznie są to produkty, które sprawiają, że sięgając po oryginały, przepłacamy?

Perfumy oryginalne i zamienniki – jakość

To właśnie o nią najczęściej się rozbija. Czy zamienniki perfum oryginalnych mają gorszą jakość, pachną inaczej, mniej przyjemnie? Zazwyczaj nie. W samej produkcji nie różnią się one niczym. Kluczem oczywiście jednak jest skład odpowiedników. Aby jednak mogły się one tak nazywać, producent musi naprawdę się postarać i odwzorować dany zapach naprawdę dobrze.

Jak powstają odpowiedniki perfum? Dany producent zatrudnia specjalistów, których zadaniem jest najpierw rozgryzienie zapachu oryginalnego, po czym przygotowanie odpowiedniej receptury, która będzie jak najbardziej podobna do oryginału. Taki proces często się udaje – okazuje się, że wiele osób, które nie są prawdziwymi specjalistami w świecie perfum, nie potrafią odróżnić od siebie oryginału i odpowiednika. Jeżeli nawet różnice są wyczuwalne, nie znaczy to, że zapach zamiennika jest gorszy – często jest po prostu inny, co sprawia, że niektórym klientom może nawet bardziej się podobać.

Kluczem do sukcesu zamiennika jest jednak nie oszczędnie na nich. Mowa tutaj o odpowiednich utrwalaczach, które sprawią, że perfumy pozostaną na skórze lub ubraniu naprawdę długo. Utrwalacze to jednak składniki dość drogie.

Perfumy oryginalne i odpowiedniki – cena

Cena – to właśnie ona sprawia, że coraz więcej osób sięga po zamienniki perfum. Jest ona często kilka razy niższa, dzięki czemu na dany zapach ktoś po prostu może sobie pozwolić. Za czym jednak idzie cena perfum oryginalnych, dlaczego jest ona tak wysoka?

Może nam się wydawać, że za tak wysoką ceną idzie jakość, jednak to niekoniecznie prawda. Oczywiście, oryginalne perfumy to składniki wysokiej jakości czy utrwalacze, które sprawiają, że perfumami będziemy cieszyć się przez naprawdę długie godziny. Nie znaczy to jednak, że zamienniki perfum składają się z produktów gorszej jakości – wręcz przeciwnie, często to ta sama jakość składników, z równie długą trwałością, za którą odpowiadają odpowiednie ilości utrwalaczy. Skąd więc takie różnice cenowe?

Prawda dla wielu jest zaskakująca – koszt perfum to często olbrzymie koszty reklamy i marketingu, które są ponoszone. Wielu specjalistów zatrudnionych w poszczególnych działach, angażowanie znanych na całym świecie aktorów i celebrytów, obecność w niemal wszystkich mediach – to kosztuje, i to naprawdę wiele. Cześć źródeł donosi, że około 40% ceny oryginalnych perfum to właśnie koszty reklamy i marketingu! Nic więc dziwnego, że to właśnie odpowiedniki mogą być tańsze, w końcu w ich przypadku budżety reklamowe czy marketingowe są znacznie mniejsze.

Nie czekaj i sprawdź, jak bardzo różnią się ceny perfum oryginalnych od zamienników. Sklep Paryskie-perfumy.pl oferuje oba ich rodzaje. Tutaj znajdziesz oryginalne perfumy damskie – https://paryskie-perfumy.pl/kategoria-produktu/perfumy-damskie/perfumy-oryginalne-damskie/, natomiast tutaj damskie perfumy w formie zamienników znanych marek – https://paryskie-perfumy.pl/kategoria-produktu/perfumy-damskie/perfumy-francuskie-damskie/.

Na pierwszy rzut oka widać, że przepłacanie za perfumy oryginalne nie zawsze ma sens, zwłaszcza że przedstawione powyżej francuskie perfumy charakteryzują się nie tylko znakomitym podobieństwem do oryginałów, ale również doskonałą trwałością.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że w przypadku perfum oryginalnych płacimy również za flakon. Kosztuje nie tylko jego wykonanie, ale również zaprojektowanie – w końcu każde perfumy od danej marki wyglądają chociaż odrobinę inaczej, zwłaszcza gdy stawiamy na produkty od marek premium. W przypadku zamienników perfum flakony wyglądają skromniej, do tego często są takie same lub bardzo podobne, co znów ogranicza koszty produkcji i ostatecznie cenę, którą płacimy. Dla wielu jednak kluczowy jest zapach i chociaż piękny flakon to miły dodatek, to nie zawsze chcemy za niego dodatkowo płacić.

Czemu warto wybrać zamienniki perfum?

Przede wszystkim, jeżeli sami nie czujemy różnicy w porównaniu do perfum oryginalnych, to nie ma sensu przepłacać. Oszczędzone w ten sposób setki złotych lepiej przeznaczyć na inne przyjemności lub po prostu inne wydatki, lub oszczędności.

Dodatkowo, zamienniki perfum są idealnym rozwiązaniem, kiedy eksperymentujemy. Jeżeli chcemy kupić nowe perfumy, lecz nie znamy ich zapach i nie jesteśmy pewni, czy nam się spodobają, lepiej wybrać zamienniki. W końcu, gdy nam się spodobają albo kupimy oryginał, albo zostaniemy przy obecnym produkcie (w końcu nam się podoba!), jeżeli natomiast nie trafimy – trudno, przynajmniej nie zainwestowaliśmy we flakon kilkaset, a tylko kilkadziesiąt złotych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego zamienniki perfum są tak znakomitym wyborem, sprawdź następujący materiał: https://paryskie-perfumy.pl/10-powodow-dlaczego-warto-kupic-odpowiednik-zamiast-oryginalnych-perfumy/.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *