Patent na gładką skórę

Closeup of a woman showing perfect smooth legs on white

 

Co kraj, to obyczaj, również w kwestii dbania o urodę. I tak, Czeszki jeszcze niedawno rozjaśniały włosy tylko wódką z cytryną, a Tybetanki jako jedynego kosmetyku używały słodkiej śmietanki. My, Polki, też mamy swoje sekretne sposoby na piękno, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ciekawość świata sprawia jednak, że lubimy eksperymentować i poszukiwać wśród tajników urodowych innych kultur. Z tego względu na dobre zagościła w naszych domach i salonach piękności depilacja arabska. Czy jest skuteczna i bezpieczna?

100% Eko

Depilacja inspirowana rytuałami pielęgnacyjnymi mieszkanek Bliskiego Wschodu polega na usuwaniu zbędnego owłosienia za pomocą pasty cukrowej. Masa, nazywana przez Arabki „halaweh”, a Turczynki – „camsakizi”, jest w 100% naturalna. Co więcej, niektórzy producenci past cukrowych, aby podkreślić ich skład bez dodatku żadnych chemikaliów, sztucznych wypełniaczy czy olejków eterycznych, zaznaczają nawet, że można jej spróbować przed przystąpieniem do zabiegu.

Bazę pasty stanowią trzy podstawowe składniki: cukry proste, woda i cytryna, połączone ze sobą w odpowiednich proporcjach. Depilacja arabska najlepiej sprawdza się na delikatnych miejscach, takich jak wąsik, pachy czy bikini; można ją jednak z powodzeniem stosować również na całym ciele.

Dla kogo?

Ze względu na naturalny skład, może być stosowana przez alergików. Bez obaw z depilacji pastą cukrową mogą korzystać również osoby z wrażliwą lub płytko unaczynioną skórą, a nawet kobiety w ciąży, jeżeli tylko ogólna kondycja pozwala im na korzystanie z tego typu zabiegów pielęgnacyjnych.

Kwestia bezpieczeństwa

Podczas depilacji pastą cukrową (w przeciwieństwie do woskowania) włoski są usuwane w kierunku zgodnym z wzrostem. Należy zaznaczyć, że zabieg jest bezpieczny – pasta w trakcie depilacji ma temperaturę zbliżoną do ciepłoty ciała, co wyklucza możliwość poparzeń lub uszkodzeń skóry. Jest niezwykle delikatna, aczkolwiek może lekko rozjaśniać skórę, ze względu na zawartość soku z cytryny.

Zabieg wykonany – i co dalej?

Zaraz po zabiegu w depilowanym obszarze może się pojawić podrażnienie w postaci małych, czerwonych punktów. Z reguły znikają one w ciągu kilku godzin. By zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień po depilacji, warto używać odpowiednich specyfików, które będą wywierały łagodzące działanie na skórę.

W celu uzyskania najlepszych efekty depilacji, eksperci z dziedziny kosmetologii i sugarystki zalecają, aby włoski miały długość 5 mm. Pasta skutecznie poradzi sobie jednak również z tymi nieco krótszymi, nawet o długości ok. 2–3 mm. W przypadku regularnie wykonywanej depilacji cukrowej, efekt będzie się utrzymywał do około miesiąca. Warto jednak pamiętać o odmiennych predyspozycjach oraz skłonnościach do wzrostu włosów, które mogą wpłynąć na długość tego okresu.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *