Pani domu jako robot – odkurzacz, który zadba o czystość podłóg

Sprzątanie to nie jest po prostu starcie kurzu raz w tygodniu. W gruncie rzeczy to pełnoetatowa praca, którą trzeba wpleść w codzienne obowiązki. Patrząc na nie całościowo, trzeba zauważyć, że oprócz chęci konieczne jest dobre wyposażenie w sprzęt, który nie tylko ułatwia, ale i wyręcza jak np. robot odkurzacz. Początkowo wiele osób spoglądało na tak zaawansowane technologie, jak na fanaberię, aktualnie to jedna z najbardziej pożądanych rzeczy w gospodarstwach domowych. Poziom satysfakcji zależy od wyboru dostosowanego do potrzeb oraz jakości urządzenia.

Dokładnie do czysta — odkurzające roboty w akcji

Walka z kurzem, sierścią zwierząt i normalnymi śladami użytkowania czasem może przypominać prawdziwą bitwę. Nowoczesny sprzęt odkurzający nie zawsze idzie w parze z ergonomią. Dość często jest ciężki i złożony z wielu części, a przy tym nieporęczny i trudny w przechowywaniu. Jeśli do tego dołożyć czas, który należy poświęcić na czyszczenie podłóg, można popaść w irytację. Robot odkurzacz, taki jak np. https://superrobot.com.pl/pol_m_ROBOT-ODKURZACZ-100.html to rozwiązanie, które całkowicie daje odsiecz wszystkim mankamentom tradycyjnego sprzętu. Pracuje samodzielnie, dokładnie zbiera brud i nie zabiera wiele miejsca.

Wybór robota odkurzającego nie należy do najprostszych. Oprócz podstawowej funkcji do wyboru zainteresowanych pozostaje szereg przydatnych rozwiązań, które wspomagają działanie i obsługę robota. Do tychże należą m.in. czujniki chroniące urządzenie przed przeszkodami i schodami, obsługa przy pomocy aplikacji lub przy pomocy inteligentnego asystenta. Roboty sprzątające mogą mieć dwojaką funkcję — sprzątanie wyłącznie na sucho (odkurzanie) lub odkurzanie i mopowanie.

Robot z mopem czy bez — oto jest pytanie!

Zacznijmy od tego, że na rynku dostępne są roboty:

  • wyłącznie odkurzające,
  • mopujące,
  • hybrydowe — łączące odkurzanie i mycie podłóg.

Wybierając robot odkurzacz, możemy być pewni, że po jego pracy podłoga będzie lśniła czystością. To zdecydowanie najbardziej zaawansowane konstrukcje, które poradzą sobie z usunięciem piachu, sierści i włosów. Nowoczesne modele dobrze pracują zarówno na twardym podłożu, jak i miękkim tj. wykładziny i dywany z krótkim włosiem.

Mopujące roboty odkurzające stanowią uzupełnienie tych pierwszych. Dobrym rozwiązaniem jest kupno dwóch urządzeń zsynchronizowanych ze sobą — mianowicie, gdy robot odkurzacz kończy swoją pracę, do działania przystępuje robot mopujący.

Pośrednim rozwiązaniem jest zakup tzw. hybrydy, która łączy jako robot odkurzacz i mop. Należy wziąć pod uwagę, że mopowanie nie oznacza mycia na mokro. W praktyce to czyszczenie opiera się na wilgotnej nakładce, która doskonale radzi sobie ze świeżymi, codziennymi zabrudzenia.

Niezwykły robot — odkurzacz w akcji

Przy pierwszej obserwacji pracy robota odkurzającego niewtajemniczeni mogą odnieść wrażenie, że urządzenie pracuje chaotycznie. Nic bardziej mylnego, nawigacja optymalizuje pracę urządzenia, a szereg czujników doprecyzowuje teren działania. Różnorodność trybów pracy pozwala na uruchomienie najbardziej odpowiedniego do potrzeb. Zaawansowane technologicznie roboty odkurzające mają funkcję zapamiętywania układu pomieszczeń, dzięki czemu nie przeoczą żadnego zakamarka.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *