Opaski odblaskowe – komu się przydadzą?

Świadomość znaczenia dobrej widoczności na drodze z roku na rok jest coraz większa. I choć doskonale zdajemy sobie sprawę, że obowiązek noszenia odblasków leży na osobach poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym, to sięgamy po nie także w miejscach, gdzie nie jest to wymagane, bo tak jest bezpieczniej.

Są jednak i tacy, których do noszenia odblasków nadal trzeba przekonywać. Dlaczego warto mieć na sobie odblaski spacerując po ciemku? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Po zmroku, na nieoświetlonej drodze, sylwetka osoby w ciemnym ubraniu i bez odblasków dostrzegana jest przez kierowców praktycznie w ostatniej chwili, z odległości do 30 m. Jeśli jednak ma ona na sobie np. opaski odblaskowe kierowca spostrzeże ją już ze 150 m.

Opaski odblaskowe na rękę dla pieszych

Kamizelka odblaskowa i kolorowa odblaskowa zawieszka to jedne z najpopularniejszych gadżetów odblaskowych. Ostatnio jednak równie chętnie sięgamy również po opaski odblaskowe.

Osoby lubiące nocne eskapady wybierają opaski odblaskowe dla pieszych, bo łatwo się je zakłada i zdejmuje, a przy okazji zapewniają komfort i wygodę. Nawet nie czuć, gdy ma się je na sobie. Poza tym są bardzo małe i poręczne, dlatego można wsadzić jedną do torebki lub plecaka, by zawsze mieć przy sobie odblask. Dla lepszej skuteczności można założyć na siebie dwie opaski odblaskowe, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoją widoczność na drodze, ewentualnie założyć jedną opaskę jako uzupełnienie pozostałych elementów odblaskowych.

Opaski odblaskowe samozaciskowe dla rowerzystów

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia roweru jest odblask. Pomaga on  innym uczestnikom ruchu drogowego dostrzec nas po zmroku i przy ograniczonej widoczności. Według prawa przy każdym rowerze powinien być zamontowany obowiązkowo odblask rowerowy tylny w kolorze czerwonym.

Nie trzeba jednak ograniczać się wyłącznie do jednego odblasku. Opaska odblaskowa na rower założona na jedno i drugie ramię sprawi, że będziesz jeszcze lepiej widoczny dla kierowców. Choć zakładanie dodatkowych odblasków nie jest obowiązkowe to mimo wszystko warto to zrobić, aby zmniejszyć ryzyko wypadku.

Opaski odblaskowe dla dzieci

Rodzice powinni pamiętać o tym, aby zaopatrzyć swoje dzieci w odblaski. W zimie szybko robi się ciemno, a często mgła lub intensywne opady śnieżne ograniczają kierowcom widoczność. Jeśli jednak maluch ma na sobie opaski odblaskowe led, do jego plecaka doczepione są odblaskowe breloki, a na kurtce widnieje szeroki odblaskowy nadruk, to jest widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego z dużej odległości. Postaw na opaski odblaskowe z nadrukiem a przekonasz się, że Twoja pociecha już nigdy nie zapomni ich zakładać.

Opaski odblaskowe na rzep dla motocyklistów

Rowerzyści i motocykliści często sięgają po kamizelki odblaskowe lub szelki, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze. Uzupełnieniem stroju motocyklisty może też stać się opaska odblaskowa na ramię na rzep, która będzie świetnym uzupełnieniem innych odblaskowych elementów. Jedna opaska odblaskowa w przypadku motocyklisty może się nie sprawdzić, gdyż ma stosunkowo małą powierzchnię odbijającą światło, dlatego najlepiej nosić ją z innymi odblaskowymi gadżetami takimi jak szelki, kamizelka czy odblaskowe ubranie.

W sklepach znaleźć można ogromny wybór odblasków w różnych kolorach, wzorach i motywach. Na rynku jest opaska odblaskowa biała i wersja w czerwonym kolorze, opaski odblaskowe z logo ulubionej firmy, jak i opaska odblaskowa z diodami led. Każdy znajdzie dla siebie model, który spełni jego oczekiwania pod każdym względem. Co ciekawe, są też opaski odblaskowe dla czworonogów. Opaska odblaskowa dla psa sprawdzi się doskonale u osób i ich czworonożnych przyjaciół, które spacerują po zmroku przy ruchliwych drogach. Zaopatrz w opaski odblaskowe siebie, swoich bliskich, zwierzęta i uniknij tragedii.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *