Online czy stacjonarnie? Gdzie kupić najlepszą bieliznę?

bielizna damska

Kobiety coraz częściej zamawiają dla siebie ubrania w sklepach internetowych. Trend ten dotyczy również bielizny. Sposób kupowania podyktowany jest nie tylko wygodą, ale również jakością asortymentu i szerokością oferty dostępnej w sklepach.

Według statystyk prowadzonych przez KPMG, posiadanie w swojej garderobie eleganckiej, dobrej jakości bielizny jest ważne i bardzo ważne odpowiednio dla 29% i 18% ankietowanych kobiet. To prawie identyczny wynik, jaki osiągnęły dodatki galanteryjne (paski, okulary, szaliki) i znacznie więcej, niż np. torebka. Wyniki ankiety dobrze pokazują, jak ważna dla nowoczesnych kobiet jest ich najbardziej osobista garderoba. Na tej podstawie rodzi się jedno pytanie: w jakich sklepach z bielizną damską najlepiej robić zakupy?

Zakupy w stacjonarnych sklepach z bielizną

Powierzchnia stacjonarnych sklepów z bielizną zazwyczaj jest niewielka. Pozwala to na wyeksponowanie jedynie części modeli oraz nie wszystkich możliwych rozmiarów. Poza markowymi sklepami z bielizną, w których wysoka jakość jest pewna, można znaleźć małe, prywatne butiki. W takich miejscach zwykle trudno określić jakość oferowanych produktów. Asortyment stanowi najczęściej zbieranina bielizny pochodzącej od różnych producentów, w tym od chińskich szwalni. Przez ten fakt dobranie odpowiedniego rozmiaru może być bardzo trudne i zająć mnóstwo czasu. Wpływa na to m.in. stosowana zróżnicowana rozmiarówka – zarówno w obrębie polskich producentów, jak i międzynarodowych oznaczeń rozmiarów.

Dobry sklep z bielizną stawia na rozwiązania wygodne dla wszystkich klientek. Z jednej strony nie rezygnuje z punktów stacjonarnych, zlokalizowanych w ważniejszych punktach miasta. Z drugiej – inwestuje w rozwój swoich kanałów e-commerce.

Zakupy w internetowych sklepach z bielizną

Robienie zakupów w sklepach z bielizną online to przede wszystkim ogromna wygoda. Spora część markowych sklepów z bielizną, poza stroną internetową, ma dla swoich klientek również aplikacje mobilne. Dzięki temu zamówienia można dokonywać z każdego miejsca i za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. W takich miejscach obowiązuje jedna rozmiarówka. Jest ona zawsze dokładnie opisana. Poza tym na stronie internetowej są dostępne podpowiedzi, w jaki sposób prawidłowo ściągnąć z siebie miarę, aby dopasować wielkość bielizny.

Internetowy sklep z bielizną damską ma możliwość zaoferowania znacznie szerszego asortymentu i większego przekroju rozmiarów, w porównaniu do punktów stacjonarnych. Dlatego to właśnie w sklepie online znacznie łatwiej znaleźć coś dla siebie. W przypadku markowych sklepów z bielizną, stacjonarne butiki pozwalają bliżej zapoznać się z interesującymi modelami. Sklepy w wersji online pozwalają z kolei zamówić pożądany rozmiar czy inny model.

Jakiej jakości ubrania znajdziesz w sklepach z bielizną online?

Dobre sklepy z bielizną dbają o swoją markę, dlatego zawsze oferują produkty najwyższej jakości. Dostępna w nich garderoba jest odszywana z konkretnych, wskazanych w opisie materiałów, przez wyselekcjonowane szwalnie. To z kolei gwarantuje długie użytkowanie i przyjemność z noszenia.

Asortyment produkowany dla najlepszych sklepów z bielizną damską w Polsce wykorzystuje najlepsze materiały. Są one delikatne, ale jednocześnie trwałe, przyjemne w dotyku, zapewniające komfort noszenia i estetyczny wygląd. Należą do nich m.in.: satyna, bawełna czy poliester.

Dobry sklep z bielizną – co powinien oferować swoim klientkom?

Kobiety od sklepu z bielizną online oczekują głównie dużego wyboru i możliwości podążania za własnym stylem i indywidualnym gustem. Przygotowana oferta powinna być więc szeroka i odpowiadać różnorodnym potrzebom. W każdym markowym sklepie z bielizną powinna znaleźć się jasna i zrozumiała rozmiarówka. Dzięki temu znalezienie odpowiedniej wielkości garderoby nie przysporzy kłopotu i zachęci do dalszych zakupów.

Równie ważna, co asortyment, jest obsługa klienta. Złożenie zamówienia w sklepie internetowym z bielizną powinno być proste i szybkie. Ze względu na charakter sprzedaży, dobrze, aby sklep dawał możliwość zwrotu produktu, jeśli ten nie spełni oczekiwań lub zostanie nieprawidłowo dopasowany. Warto też uwzględnić różnorodny sposób płatności. Sklepy posługujące się najczęściej spotykanymi metodami płatności online cieszą się większym zaufaniem klientów.

Podsumowanie: jaki jest dobry sklep z bielizną dla kobiet?

Tradycyjne sklepy stacjonarne mają zazwyczaj mniejszy wybór towaru w porównaniu z ich internetowymi odpowiednikami. Ze względu na oferowane przez butiki produkty pochodzące z różnych źródeł, znalezienie odpowiedniego rozmiaru czy interesującego fasonu bywa kłopotliwe i czasochłonne. Problem ten jest wyeliminowany jedynie w markowych butikach z damską bielizną, w których oferta jest usystematyzowana. Jeśli preferujesz tradycyjny sposób zakupów, a przed zapłaceniem za ubranie chcesz go dotknąć i przymierzyć, to rozwiązanie dla Ciebie.

Wygodną alternatywą są zakupy w sklepie internetowym z bielizną. Tutaj oferta jest znacznie szersza. W przypadku markowych butików e-sklep stanowi rozszerzenie podstawowej oferty, dostępnej w punktach stacjonarnych. Znalezienie prawidłowego rozmiaru jest proste, ponieważ obowiązuje tylko jedna rozmiarówka. Dokonanie samego zamówienia i płatności nie sprawia najmniejszego problemu. Zamówiona garderoba w kilka dni trafia pod wskazany adres. Z tego względu to idealne rozwiązanie dla kobiet, które wolą robić zakupy z dala od zgiełku lub nie mają na to czasu.

Tekst powstał przy współpracy z marką ESOTIQ

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *