Omar Souleyman w ramach cyklu Scena Odkryć

W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim już 14 maja w ramach cyklu Scena Odkryć wystąpi Omar Souleyman!

Omar Souleyman to syryjski muzyk, prawdziwa gwiazda rodzimego Ra’s al-‘Ayn. Od połowy lat 90. w swoim kraju wydał 500 albumów. Jego twórczość jest połączeniem tradycyjnej, arabskiej, bardzo tanecznej muzyki weselnej z europejskim brzmieniem muzyki elektronicznej. W 2006 roku ukazała się jego pierwsza płyta wydana przez amerykańską wytwórnię Sublime Frequencies, co zagwarantowało mu międzynarodową sławę. Na przestrzeni kolejnych lat ukazało się jeszcze kilka albumów wydanych na rynek zachodni.

Omar Souleyman pojawił się m.in. na Glastonbury Festival. W 2012 roku został również zaproszony do współpracy przez islandzką artystką Björk nad jej płytą „Bastards”. A rok później wystąpił na Koncercie Noblowskim wśród takich gwiazd jak Mary J. Blige, James Blunt.

Najnowszy, wydany w 2015 roku album „Bahdeni Nami” jest najbardziej osobisty z całego dorobku artysty. Omar powrócił do współpracy ze swoim ulubionym poetą Ahmadem Alsamerem. Jego utwory są pełne miłości i tanecznych brzmień.

Tuż przed koncertem Omara Souleymana na scenie pojawi się Snowid. Jego muzykę można określić jako pagan disco, pełne elektronicznych dźwięków i tanecznych rytmów. A wszystko to inspirowane folklorem i tekstami o tematyce fantasy.

Początek: 14 maja 2016, godz. 20:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski

Bilety będą do nabycia w kasie Teatru oraz na stronie http://bilety.teatrszekspirowski.pl/.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *