OKIEM DERMATOLOGA: ROZSZERZONE NACZYNKA, RUMIEŃ, TRĄDZIK RÓŻOWATY – JAK ROZPOZNAĆ I LECZYĆ?

PORADY DLA POSIADACZEK PROBLEMATYCZNEJ CERY. Gładka skóra bez niedoskonałości to marzenie wielu z nas. Niestety, osiągnięcie efektu nieskazitelnie gładkiej cery, nawet przy kosztownej, regularniej pielęgnacji, czasami jest po prostu niemożliwe. Jak więc skutecznie poradzić sobie z problemami takimi, jak rozszerzone naczynka, rumień, trądzik różowaty? Odpowiedź na to pytanie zna dermatolog z Preibisz SkinDoctors, dr Łukasz Preibisz.

Wizyta u dermatologa – kiedy się wybrać i co powiedzieć lekarzowi?

Na wizytę u dermatologa warto zapisać się niezależnie od tego, jak duży jest nasz problem. Warto wiedzieć, że z pozoru niegroźne wypryski mogą zwiastować chorobę skóry. Konsultacja z lekarzem specjalistą opiera się na szczegółowym wywiadzie i zbadaniu skóry. Jeśli zgłaszasz się ze zmianami na twarzy, absolutnie nie powinnaś aplikować na skórę makijażu. Podczas wizyty powinnaś również szczerze opowiedzieć o tym, w jaki sposób próbowałaś samodzielnie wyleczyć się z problemu.

Do mojego gabinetu zgłasza się wiele kobiet z problemem trądziku różowatego, rumienia czy też widocznych naczynek. Wspomnianych przypadłości bardzo ciężko byłoby pozbyć się na własną rękę, można wręcz powiedzieć, że jest to niemożliwe. Weźmy pod lupę np. trądzik różowaty – jest to przewlekła choroba skóry objawiająca się mocnym zaczerwienieniem twarzy, które utrzymuje się przez cały czas. Rosacea (trądzik różowaty) w zaawansowanym stadium objawia się dodatkowo widocznymi krostkami i grudkami podskórnymi – wyjaśnia dr Łukasz Preibisz.

Wizyta u dermatologa to pierwszy krok do zdrowej skóry, dlatego nie warto czekać z nią do momentu, aż problem skóry, który nas dotyka, stanie się naprawdę uciążliwy.

Dermatolog: „Wizyta u specjalisty, który nauczy nas odpowiedniej pielęgnacji i dobierze właściwe kosmetyki to najważniejszy krok, który należy podjąć”

Zapewniamy Cię, że w momencie, gdy lekarz zleci Ci wykonanie konkretnych badań, omówi z Tobą możliwości i sposoby leczenia, a także dobierze odpowiednią pielęgnację, będziesz naprawdę podbudowana i gotowa na to, by zawalczyć o swoje piękno i pewność siebie.

Wizyta u specjalisty, który nauczy nas odpowiedniej pielęgnacji i dobierze właściwe kosmetyki to najważniejszy krok, który należy podjąć. Czasami będą to „zwykłe” dermokosmetyki, czasami maści i kremy dostępne na receptę. W przypadku trądziku różowatego bardzo ważne jest ograniczenie kontaktu z wodą kranową – do przemywania twarzy warto użyć tej przegotowanej, a do mycia warto sięgać po emulsje typu Cetaphil. Nie możemy również nie wspomnieć o stosowaniu właściwej ochrony przeciwsłonecznej – krem z wysokim filtrem to absolutna podstawa przez cały rok. Jeśli zaś chodzi o cerę naczynkową, najlepsze składniki aktywne, które możesz jej podarować to przede wszystkim witaminy K, C i E, pantenol, gliceryna, arbutyna oraz wyciąg z kasztanowca. Dodatkowo, należy bezwzględnie unikać kosmetyków z alkoholem etylowym i mocnymi substancjami zapachowymi – podkreśla dr Łukasz Preibisz.

Zabiegi poprawiające wygląd skóry problematycznej, czyli jak pozbyć się rozszerzonych naczynek, rumienia i trądziku różowatego

Na szczęście z problemami skórnymi można naprawdę skutecznie sobie poradzić. Oprócz wspomnianych już sposobów leczenia i łagodzenia objawów, warto rozważyć również skorzystanie z dobrodziejstwa medycyny estetycznej, która oferuje nam spory wachlarz zabiegów, które pomogą w pozbyciu się kompleksów. Tutaj kluczowa będzie konsultacja ze specjalistą – zabieg powinien być dobrany do stanu i potrzeb skóry – mówi dr Preibisz.

Warto również pamiętać o tym, aby nie sugerować się tym, co sprawdziło się u naszych koleżanek. Każda skóra ma inne potrzeby i to lekarz powinien zdecydować, jaki zabieg będzie dla nas najlepszy.

Laser IPL dla skóry problematycznej

Marzysz o pozbyciu się przebarwień, trądziku, widocznych naczynek lub rumienia? Rozważ laser IPL. Podczas leczenia wymienionych problemów światło lasera jest absorbowane przez oksyhemoglobinę w żyłach krwi, powodując koagulację i uszkodzenie żył, a następnie ich rozpad i przefiltrowanie przez system limfatyczny. Co to oznacza w praktyce? Lekarz specjalista, dzięki zastosowaniu specjalnej nakładki, naświetla widoczne na skórze zmiany, a w miejscu uszkodzonej skóry powstają nowe, zdrowe tkanki. Pierwsze efekty działania lasera IPL widać już po kilku sesjach:

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu? Następuje szybsze gojenie się zaognionej skóry, redukcja krost, grudek i zaskórników, widoczne i odczuwalne zmniejszenie stanów zapalnych, ujednolicenie kolorytu skóry, zmniejszenie ilości widocznych naczyniaków i rumienia, a także… wzrost pewności siebie! – wyjaśnia dr Preibisz.

Laser Alma Harmony XL PRO DYE VL dla skóry problematycznej

To urządzenie pozwoli Ci pożegnać się z rumieniem oraz rozszerzonymi naczynkami na twarzy i ciele. Laser Alma Harmony XL PRO DYE VL emituje wiązki światła, które punktowo eliminują problemy skórne. Działa w łagodny dla skóry sposób – nie powoduje bólu, czy poparzeń, a więc podczas sesji zabiegowej nie odczuwamy dyskomfortu.

Laser Alma Harmony XL PRO DYE VL jest niezwykle bezpieczny. Zastosowano w nim rozwiązania, dzięki którym zabiegi nie są bolesne – stopka chłodząca chroni naskórek przed oparzeniem i zwiększa komfort samego zabiegu. Laser działa w miejscu problemu, nie uszkadza skóry, a efekty są szybkie, długotrwałe i satysfakcjonujące – mówi dr Łukasz Preibisz.

Zabiegi DERMAQUEST dla skóry problematycznej

Zabiegi DermaQuest to kuracje lecznicze stworzone specjalnie dla posiadaczek wymagającej, problematycznej cery. Opracowane w Stanach Zjednoczonych formuły to „top of the top” wśród preparatów stosowanych przez kosmetologów z całego świata.

Dla osiągnięcia szybkich i zadowalających rezultatów, każdy zabieg składa się z przynajmniej sześciu etapów. W stosowanych w kuracji preparatach znajdziemy natomiast bogactwo drogocennych, wyselekcjonowanych składników aktywnych, bez parabenów i substancji zapachowych. Efekty? Spek-ta-ku-lar-ne!

Twoim problemem jest trądzik różowaty? Rozważ zabiegi Azelaic Peel oraz Terapeutyczny zabieg dyniowy. Masz kompleksy z powodu rozszerzonych naczynek? Zdecyduj się na Rytuał Stem Cell 3D.

O pomoc w wyborze kuracji poproś oczywiście zaufanego specjalistę. Niech dzieje się piękno!

Całe porfolio zabiegowe: https://www.preibisz.com/twoj-problem

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *