Odzież specjalistyczna do salonu fryzjerskiego – czym się kierować podczas jej zakupu?

fryzjerka w stroju

Odzież specjalistyczna zapewnia pracownikom komfort i bezpieczeństwo podczas pracy, co więcej tworzy profesjonalny wizerunek salonu. Wybór odpowiedniej odzieży specjalistycznej może wpływać na efektywność pracy, higienę i postrzeganie salonu, dlatego warto się w nią zaopatrzyć. Jaką odzież specjalistyczną wybrać?

Funkcjonalność i wygoda

Specjalistyczna odzież do salonu fryzjerskiego powinna być nie tylko estetyczna, ale także wygodna w użytkowaniu. Fryzjerzy spędzają wiele godzin, pracując z klientem, dlatego fartuszek fryzjerski powinien zapewniać im wygodę i swobodę ruchów. Duże znaczenie w tym wypadku ma materiał wykonania odzieży, który powinien być przyjemny dla skóry i zapewniać odpowiednią przepuszczalność powietrza. W asortymencie https://www.ferocity.pl/pl/c/FARTUCHY-FRYZJERSKIE-Z-LOGO/405 można wybierać spośród różnego rodzaju fartuchów fryzjerskich.

Odporność na substancje chemiczne

Odzież specjalistyczna do salonu fryzjerskiego musi być również odporna na substancje chemiczne typu farby do włosów, czy środki do stylizacji. Wybierając fartuszek fryzjerski, warto wziąć pod uwagę także to, aby był łatwy do utrzymania w czystości, gdyż bez wątpienia będzie bardzo często prany. 

Estetyka

Odzież do salonu fryzjerskiego to bardzo ważny element wizerunku firmy, dlatego warto wybierać ubrania, które nie tylko są praktyczne, ale również stylowe. Obecnie większość firm daje możliwość spersonalizowania odzieży specjalistycznej, dlatego można na niej umieścić własną grafikę lub logo firmy. Dobrym pomysłem będzie postawienie na jednolite stroje dla całego personelu.

Odpowiednia ochrona

Odzież przeznaczona do salonu fryzjerskiego powinna zapewniać odpowiednią ochronę ciała i włosów pracowników salonu. Trzeba zminimalizować ryzyko kontaktu z substancjami chemicznymi oraz innymi potencjalnie niebezpiecznymi czynnikami. 

Wybór odpowiedniej odzieży, w tym fartuszków fryzjerskich, nakryć głowy, czy obuwia jest ważne zarówno dla komfortu, jak i higieny pracy. Wybierając odzież, warto uwzględnić aspekty praktyczne, jak i estetyczne. Podczas pracy w salonie fryzjerskim pracownicy muszą mieć zapewnioną odpowiednią ochronę i komfort, szczególnie że jest to praca stojąca wymagająca swobody ruchu. Dobrym wyborem będzie odzież personalizowana z logo firmy, co podniesie renomę salonu.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *