Czym jest termotransfer i do jakich nadruków jest wykorzystywany?

Termotransfer to metoda, dzięki której możliwe staje się wykonanie nadruku. Z roku na rok ta staje się ona coraz popularniejsza, dlatego koniecznie trzeba poznać jego sposób funkcjonowania oraz kiedy można go wykorzystywać. W ten sposób będzie można dostrzec wszystkie zalety, jakie niesie ze sobą prasa do nadruków.

Termotransfer i jego działanie

Na samym początku warto podkreślić, że termotransfer jest metodą charakteryzującą się najwyższej jakości nadrukiem. Z kolei jego praca polega na nagrzaniu profesjonalnego sprzętu oraz nałożeniu na niego folii, która przykładana jest na wybrane tworzywo. Aby nadruk był wysokiej jakości, konieczne jest wybranie folii flex lub flock. Różnią się one od siebie przede wszystkim tym, że folie flex cechują się tym, że są cienkie, z kolei folie flock znane są z tego, że są grubsze. Doceniany jest głównie za to, że można za jego pomocą uzyskać nadruk na niemal każdej powierzchni.

Materiały, które najczęściej wykorzystywane są przy nadrukach termotransferowych:

  • drewno,
  • metal,
  • ceramika,
  • materiały, tkaniny,
  • tworzywa sztuczne, plastik.

Kto najczęściej wykorzystuje termotransfer?

Metoda termotransferowa jest bardzo popularna. Najczęściej wykorzystywana jest właśnie przez przedsiębiorców. Korzystają z niej, kiedy chcą zyskać nadruk na gadżetach reklamowych, czy innych produktach, które mają zyskać na swojej powierzchni logo naszej firmy. Najczęściej pada wtedy wybór na torby z materiału, papierowe lub ewentualnie foliowe, długopisy, czapki z daszkiem lub t-shirty.

4 powody, dla których warto stosować termotransfer

Istnieje wiele powodów, dla których warto stosować tę metodę. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż pozwala ona spełnić wszystkie najważniejsze potrzeby klienta. Poniżej zostaną przedstawione cztery najważniejsze zalety, mimo że w rzeczywistości jest ich zdecydowanie więcej.

Niższe koszty

Warto zauważyć, że wykorzystanie tej metody pozwala zaoszczędzić pieniądze przedsiębiorcom, a co za tym idzie również klienci mogą spodziewać się znacznie bardziej korzystnych cen. Skoro korzystają na tym obie strony, to nic dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na takie nadruki. Co ciekawe opłaca się je wybierać nawet przy niskim nakładzie.

Potrzeba mniejszej ilości miejsca do produkcji

Kiedy dopiero otwierasz firmę, możesz mieć problemem ze zbyt małą ilością miejsca. Jednak dzięki tej metodzie nie stracisz wiele cennego miejsca.

Prostota

Dzięki temu, że metoda termotransferowa jest tak intuicyjna, to z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Poza tym łatwość użycia wpływa również na to, że nadruk może zostać wykonany znacznie szybciej, co z kolei zwiększa efektywność przedsiębiorstwa.

100% krycia

Dla wielu przedsiębiorców jednak najistotniejsza staje się jakość, dlatego też bardzo ważne jest to, aby nadruk miał pełne krycie. Właśnie taki efekt można uzyskać, kiedy wybierzemy ten rodzaj nadruków.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *