Odmładzające tłuszcze? W czym tkwi geniusz naturalnych olejków?

Jak to się stało, że znane od wieków i używane przez stulecia naturalne olejki stały się znów modne, sławne, i udowodniły, że cały przemysł kosmetyczny nie może się z nimi równać? W czym tkwi geniusz naturalnych olejków? Jaka moc została zaklęta w płynnych, złotych substancjach? Dlaczego żaden farmaceutyk nie zadziała nigdy tak, jak olejki?

Złote dzieci kosmetyki

Naturalne olejki działają jak dobrze funkcjonujące, małe i samowystarczalne gospodarstwo: nie potrzebują żadnych dodatkowych substancji, sztucznych syntetyków ani nawet witamin i filtrów UV, ponieważ same w nie obfitują. Ich Tajną bronią są dobre kwasy tłuszczowe z grupy omega, które mają wpływ na wszystkie komórki. Owe unikalne tłuszcze sprawiają, że cały organizm działa bez zarzutu, a komórki nie tracą swych właściwości regeneracyjnych. Innymi słowy: naturalny olejek jest dla nas jak kosmetyczny Rockefeller – to jedna z najbogatszych substancji pielęgnacyjnych, która zawiera wysoką koncentrację wszystkiego, co potrzebne skórze i włosom do zachowania młodości i piękna.

Właściwości i zastosowanie olejków

Naturalne olejki są wszechstronne: stosuje się je na całe ciało, paznokcie, twarz, skórę pod oczami, a przede wszystkim na włosy, są to bowiem jedyne niekomedogenne substancje, które naprawiają zerwane mostki siarczkowe we wnętrzu włosa, a jednocześnie wzmacniają cebulki i stymulują wzrost pasm. Wiele blogerek, influrencek i celebrytek twierdzi, że lepiej jest mieć jeden, doskonały olejek, niż całą półkę kosmetyków do włosów lub ciała. Szczególnie cenionym, naturalnym zabiegiem, który zbiera bardzo pozytywne opinie jest olejowanie włosów. To zabieg dzięki któremu w niedługim czasie można doprowadzić włosy do wspaniałego wyglądu, zahamować ich wypadanie i przyspieszyć wzrost.

Olejki sprawdzają się doskonale w roli maski na włosy, serum na rozdwojone końcówki lub lotionu ochraniającego przed wysokimi temperaturami. Warto wiedzieć, ze olejki nadają się nawet do pielęgnacji delikatnej skóry dzieci. Regularnie stosowane są również w stanie zmniejszyć rozstępy na skórze. Panowie również sięgają po naturalne olejki, ponieważ nadają się one idealnie do pielęgnacji zarostu. Olejki nadają się również do demakijażu i chętnie są stosowane w formie serum do twarzy na noc.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *