Oczyszczanie organizmu? Postaw na detoks

jak przeprowadzić detox organizmu

Detoks organizmu, choć bardzo modny, powinien być przeprowadzany rozważnie. Wszystko w trosce o nasze zdrowie. Usuwanie z organizmu toksyn to krok ku lepszej kondycji i samopoczuciu. Musimy jednak wiedzieć, jak się za to zabrać, żeby w efekcie cieszyć się wyłącznie pozytywnymi skutkami zabiegu. Od czego zacząć i jak długo powinien trwać detoks?

Na czym polega detoks?

W obecnej rzeczywistości bardzo ciężko o stu procentowo zdrowy tryb życia. Pomimo wielu starań, jesteśmy nieustannie narażeni na zbyt wysokie tempo, niedosypianie, niedojadanie. Detoks może okazać się zbawienny. Jest to usuwanie z organizmu toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Na co dzień obciążamy nasze ciało i wątrobę wysoko przetworzoną żywnością, alkoholem, tytoniem, słodkimi napojami, a nawet zanieczyszczonym powietrzem, którym oddycha przecież każdy z nas. Jeżeli więc czujemy się wciąż przemęczeni, ociężali i bez energii, a do tego zauważamy odkładające się zbędne kilogramy, suchość i szarość cery czy łamliwość włosów, prawdopodobnie nasze ciało jest przeładowane i potrzebuje oczyszczenia. Warto zafundować sobie wtedy detoksykację. Dzięki temu nasz układ trawienny złapie oddech i przygotuje grunt pod właściwą dietę i powrót na odpowiednie tory.

Zrób to z głową

Jako ludzie często mamy skłonności do radykalnych rozwiązań, w nadziei, że szybciej przyniosą one zamierzony efekt. Nie o to chodzi. Regeneracja wymaga czasu, i to właśnie czas jest najcenniejszym prezentem, jaki możemy podarować naszemu organizmowi. Unikajmy więc restrykcyjnych diet i głodówek, które są dla nas bardzo szkodliwe i wyniszczające. Obierzmy za cel usunięcie toksyn z organizmu, a nie wyniszczenie go. Warto wpleść w swoją codzienność choćby minimum aktywności fizycznej, zdrowe nawyki żywieniowe i wesprzeć się odpowiednimi suplementami, które w sposób zbalansowany i bezpieczny, pomogą nam stanąć na nogi i poczuć się lepiej.

Suplementacja wspomagająca detoks

Jednym z dostępnych na rynku preparatów wspierających proces detoksykacji jest Green Detox, czyli 150 g naturalnych składników. Najważniejsze z nich to Oxxynea, czyli unikalny koncentrat 22 warzyw, owoców i ekstraktów roślinnych. Następnie matcha, czyli niefermentowana herbata, uznawana za najzdrowszą ze wszystkich herbat. Niezwykle odżywcza i delikatna, zawiera duże ilości oczyszczającego chlorofilu. Co jeszcze? Zielone algi Chlorella, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie wątroby i nerek, wspomagając detoksykację. W Green Detox nie zabrakło też spiruliny, młodego jęczmienia oraz ekstraktu z aloesu zwyczajnego. Wszystko to w połączeniu daje zieloną siłę do walki z toksynami i odzyskaniem równowagi w naszym obciążonym organizmie.

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *