Nutrikosmetyki – sposób na dobrą kondycję włosów, skóry i paznokci

Jak zadbać o właściwą kondycję włosów, skóry i paznokci? Wzmocnić, zregenerować, uzupełnić niedobory witamin i minerałów? Poprawić odporność? Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań jest włączenie do codziennej diety nutrikosmetyków. To dobry krok dla wszystkich, którzy zaniedbują właściwą dietę bądź stosują diety odchudzające, są narażeni na stres, dla tych którzy narzekają na osłabione włosy, paznokcie czy przesuszoną i złuszczającą się skórę.

Nutrikosmetyki już w samej swojej nazwie zawierają wskazówkę dotyczącą podstawowej funkcji – „nutrition” oznacza bowiem „odżywianie”. Są nimi wszelkie suplementy diety, których składniki mają odżywić i wzmocnić włosy, skórę i paznokcie. Pierwsze z nich powstały w latach 80. ubiegłego wieku. Szybko podbiły rynek – początkowo w Japonii i Europie. Przewiduje się, że do 2020 roku wartość tego sektora osiągnie 7,4 mld USD. Nie ma w tym nic dziwnego. Świat pędzi coraz szybciej, mamy coraz mniej czasu, by o siebie dbać i by zawsze przygotowywać wartościowe posiłki. Nie każdy też wytrzymuje rygory zdrowego odżywiania. Nutrikosmetyki natomiast to najważniejsze składniki w skoncentrowanej postaci. W zależności od swojego założonego efektu, preparaty te mogą zawierać szereg różnych witamin i składników mineralnych m.in. witaminy: A, E, C, B i F, minerały: krzem, selen, cynk, miedź i siarkę organiczną oraz substancje neutralizujące wolne rodniki (koenzym Q10, flawonoidy, karotenoidy).

Jeśli w organizmie brakuje witamin i minerałów, nawet najlepszy szampon czy odżywka nie będą skuteczne. Działają one bowiem tylko na zewnątrz. Kondycja włosów, skóry czy paznokci zależy natomiast w dużym stopniu od diety. Jeśli ta jest uboga w owoce, warzywa, ryby i nabiał, nie dostarcza niezbędnych składników odżywczych. Zbyt długi okres niedoboru niezbędnych substancji sprawia, że włosy tracą blask, stają się matowe, końcówki się rozdwajają i z czasem włosy zaczynają wypadać. Niedobory potrzebnych składników można uzupełnić właśnie dzięki nutrikosmetykom, które, w przeciwieństwie do specyfików działających na powierzchni, docierają do najgłębszych warstw skóry i odżywiają cebulki.

hairvity_-trzy-butelki-pop-2

Hairvity to nutrikosmetyk z formułą Kolagen + Amino-Complex™, w którego składzie znajdziemy najskuteczniejsze witaminy i mikroelementy dobrane tak, by jak najlepiej wpływały na kondycję włosów. Substancje czynne to: kolagen, l-leucyna, l-walina, l-cysteina, l-metionina, l-lizyna, MSM-metylosulfonylometan, ekstrakt ze skrzypu polnego, witamina C, niacyna, żelazo, kwas pantotenowy, witamina B6, witamina B2, witamina B1, witamina A, kwas foliowy, biotyna, witamina D3, witamina B12. Kolagen poprawia elastyczność włosów i zapobiega ich przesuszaniu się. Zestaw aminokwasów, w szczególności cysteina, odbudowuje zniszczoną i osłabioną strukturę. Poszczególne ekstrakty i witaminy hamują proces wypadania włosów oraz wzmacniają ich cebulki.

Od prawie 30 lat prowadzę salon fryzjerski. Dbam o włosy różnych kobiet, są wśród nich modelki, aktorki i gwiazdy estrady. Można powiedzieć, że o włosach wiem prawie wszystko. W swoim zawodzie poznałem wiele preparatów, które w założeniu miały odżywiać włosy. Ale dopiero Hairvity naprawdę zrobił na mnie wrażenie. Tak dobrego składu, proporcji jeszcze nie spotkałem. Każdy ze składników odżywia i wzmacnia włosy. Część z nich odpowiada za szybszy wzrost, inne za zmniejszenie wypadania i przezwyciężenie łamliwości. Ten skład zapewnia skuteczność – komentuje Tomasz Pyza, ambasador marki, fryzjer i stylista z wieloletnim doświadczeniem.

Żeby zobaczyć efekty działania nutrikosmetyków, należy je zażywać przez kilka miesięcy. Koniecznie trzeba także stosować się do informacji podanych na opakowaniu, dziennego dawkowania i pory przyjmowania. Zanim zdecydujemy się na kupno jakiegokolwiek suplementu, warto porozmawiać z dermatologiem lub internistą. On oceni, których składników brakuje w diecie i stwierdzi, czy dolegliwości są objawem choroby, czy defektu kosmetycznego. Wybrany nutrikosmetyk warto pokazać swojemu fryzjerowi lub trychologowi, który oceni przydatność jego składu.

Hairvity można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.hairvity.pl oraz w wybranych salonach fryzjerskich, kosmetycznych i aptekach.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *