Niezbędnik początkującego adepta siłowni – co warto kupić na samym początku?

W końcu podjęłaś decyzję, by wziąć się za siebie i zacząć chodzić na siłownię? Warto skupić się na tym, co najważniejsze dla początkujących: nauce poprawnej techniki ćwiczeń, planowaniu treningów i układaniu diety. Możesz jednak zastanawiać się, w jakie akcesoria i odzież zainwestować na początku, by zwiększyć komfort oraz bezpieczeństwo na treningu. Poniżej prezentujemy naszą listę.

Torba sportowa

To podstawowy element Twojego wyposażenia na siłownię. Przed zakupem warto pomyśleć o tym, co będziesz w niej nosiła. Torba nie powinna być zbyt duża, bo tym samym stanie się mało poręczna. Jeśli planujesz ze sobą zabierać jakieś energetyczne przekąski, koniecznie sprawdź, czy określony model ma osobną przegrodę, najlepiej dodatkowo zabezpieczoną. Jeśli chodzi o sam materiał, upewnij się, że torba jest nieprzemakalna. Najlepiej, by można było prać ją w pralce.

Ręczniki

Zawsze warto zabrać ze sobą przynajmniej jeden mały ręcznik, który będzie towarzyszył nam w trakcie treningu. Osuszysz nim twarz i ręce, zwiększając komfort ćwiczeń. Koniecznie zaopatrz się przynajmniej w kilka sztuk, byś mogła nosić je na zmianę. Dodatkowo w torbie zawsze warto mieć przy sobie ręcznik kąpielowy, jeśli chodzisz na siłownię, gdzie są natryski. Najlepiej wybierać te wykonane z chłonnych i miękkich materiałów.

Butelka na wodę

Kwestia uzależniona od Twoich osobistych preferencji. Na siłowni zawsze warto mieć przy sobie wodę. Oczywiście możesz zdecydować się na tę butelkowaną, ale w miesięcznym budżecie zobaczysz wtedy znaczne uszczuplenie. Pomyśl o filtrowaniu wody kranowej – rozwiązaniu bardziej ekonomicznym, a przy tym przyjaznym dla środowiska. Znajdziesz butelki o najróżniejszym designie i wykonane z różnych materiałów.

Rękawiczki

Przejdźmy teraz do kwestii odzieży. Czy początkujący powinien od razu inwestować w profesjonalny strój sportowy? Naszym zdaniem warto wstrzymać się z tym zakupem. Wystarczą zwykłe dresy, spodenki lub t-shirty, które każdy z nas ma w swojej szafie. Lepiej zainwestować w dobre rękawiczki, które zwiększą komfort wykonywania ćwiczeń, wzmocnią chwyt i będą chronić skórę przed otarciami. Warto samodzielnie przymierzyć je przed zakupem, by odpowiednio dobrać ich rozmiar i sprawdzić, czy nic nas nie uwiera.

Buty sportowe

O ile sama odzież nie jest aż tak istotna, o tyle w buty sportowe warto zainwestować już na samym początku. Przy ich wyborze zwróć uwagę na odpowiednią amortyzację i stabilizację stopy, co zmniejszy obciążenia stawów. Sprawdź, z czego wykonana jest podeszwa. Powinna ona wzmacniać przyczepność buta do podłoża. Jeśli chcesz wybrać jakościowe buty na lata, zorientuj się w ofercie butów dla profesjonalistów. Co prawda trzeba będzie za nie zapłacić nieco więcej, ale takie buty maksymalnie zwiększą Twój komfort w trakcie treningu. Dobrym wyborem będą np. buty crossfit Reebok Nano 9 – jedne z najnowszych, opracowane zgodnie z uwagami profesjonalistów.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *