Niezbędnik damskiej torebki

flickr.com (CC BY 2.0)

Pokaż mi swoją torebkę, a… powiem Ci kim jesteś. Wnętrze tego nieocenionego dodatku do garderoby potrafi powiedzieć wiele o właścicielce. Torebka podkreśla indywidualny charakter oraz styl, ale ma też walory funkcjonalne. Jak mieć zawsze przy sobie to, co niezbędne?

Jak być gotowym na (prawie) wszystko? O czym pamiętać, by stworzyć funkcjonalną zawartość torebki? Jak na małej przestrzeni pomieścić to, co niezbędne?  – Jest na to kilka prostych sposobów…

Na wypadek gdy…

Kobiety z natury są zapobiegliwie. Przewidują wiele sytuacji, na które lubią mieć gotowe rozwiązanie. W drodze do pracy mogą przecież złamać obcas, rozedrzeć garsonkę lub może będą musiały dokonać pomiarów pomieszczenia pod ewentualny wynajem biura. Nic więc dziennego, że zawartość torebki często zaskakuje nie tylko mężczyzn, ale i same właścicielki. Można tam znaleźć nożyczki krawieckie, miarkę, śrubokręt, drugą parę rajstop, taśmę klejącą, nożyk introligatorski, czy nawet gwoździe. Na prośbę o pomoc w poszukiwaniu ważnej dla nas rzeczy we wnętrzu torebki, mężczyźni reagują raczej niechętnie i z lekką dozą lęku. Dlatego doskonałym początkiem rekonesansu może być… zrobienie porządku i usunięcie np. niepotrzebnych paragonów czy ulotek.

Must have…

Obecnie panuje moda na duże torby, ale nie powinniśmy przy tym przesadzać z ekwipunkiem tylko postawić na niezbędnik. Pierwszą rzeczą, jaką musimy mieć przy sobie jest portfel. Bez niego eskapada po sklepach byłaby co najmniej bezcelowa. Jak wiadomo kobieta zawsze chce wyglądać doskonale. Dlatego pomocne w windzie czy na przystanku autobusowym będzie lusterko i oczywiście kosmetyczka z najbardziej potrzebną zawartością. Najczęściej jest to pomadka, puder, róż i cienie do powiek. Szybka korekta makijażu i można ruszać dalej. Pomocne w zapobieganiu zmarszczkom mimicznym będą okulary przeciwsłoneczne, które nawet w zimie okazują się przydatne. Oczywistą zawartością są klucze i telefon, ale często zapominamy o chusteczkach higienicznych, które ratują nas w wielu niespodziewanych sytuacjach. Na wypadek nagłego napadu głodu pamiętajmy, by mieć przy sobie przekąski. Doskonałe w takiej sytuacji będą żelki marki Verbena, które zostały stworzone z myślą o potrzebach nowoczesnych kobiet. Nie zajmują wiele miejsca, a są wzbogacone witaminą C.

Damska torebka to nie tylko dopełnienie stylizacji, ale też miejsce przechowywania niezbędnych rzeczy osobistych. Aby jednak niepotrzebnie nie przeciążać kręgosłupa, warto trzymać w niej tylko te, najpotrzebniejsze. I niekoniecznie musi tu znajdować zastosowanie zasada, że to, czego nie używamy przez rok nie jest nam do końca potrzebne.

 

4/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *