Niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign

Czy standardowy aparat ortodontyczny jest jedynym rozwiązaniem umożliwiającym leczenie wad zgryzu?  Nie! Doskonałą alternatywą są tutaj niewidoczne  nakładki ortodontyczne ‒ Invisalign.  Jak wygląda leczenie za pomocą nakładek? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Invisalign ‒ niewidoczne nakładki ortodontyczne

Invisalign to nowoczesna metoda polegająca na leczeniu wad zgryzu, na przykład przodozgryzu, stłoczenia, zgryzu głębokiego, szparowatości i innych za pomocą specjalnych nakładek – szyn.

Nakładki wykonane są ze specjalnego, termoplastycznego silikonu, a przygotowywane zostają indywidualnie dla każdego pacjenta. Dzięki nakładkom zęby w równomierny sposób przesuwają się w odpowiednie miejsca.

Przezroczyste nakładki – zalety

Jakie są najważniejsze zalety nakładek Invisalign? Jest ich wiele, poniżej najistotniejsze plusy:

 • nakładki są bardzo wygodne, pacjent może samodzielnie zakładać je i zdejmować, a to jest dużym ułatwieniem podczas spożywania pokarmu czy czyszczenia zębów
 • szyny są niewidoczne, dzięki czemu nosząca je osoba czuje się niezwykle komfortowo
 • czyszczenie nakładek przebiega bezproblemowo
 • noszenie, zakładanie i zdejmowanie nakładek nie wywołuje dolegliwości bólowych.

Leczenie z wykorzystaniem nakładek Invisalign

Jak wygląda leczenie z wykorzystaniem nakładek Invisalign? Już wyjaśniamy.

 1. Krok pierwszy to wykonanie skanów i prześwietleń oraz wycisków zębów pacjenta. Przygotowana dokumentacja jest niezbędna do opracowania planu leczenia.
 2. Następnie pacjent otrzymuje zestaw nakładek, który musi codziennie nosić oraz regularnie wymieniać ‒ najczęściej nakładki wymieniane są co 1, 2 tygodnie.
 3. Przeprowadzane są wizyty kontrolne.

Dental Nobile w Piasecznie

Wszystkim pacjentom, którzy szukają kliniki stomatologicznej świadczącej usługi z zakresu leczenia wad zgryzu za pomocą Invisalign polecamy Dental Nobile w Piasecznie niedaleko Warszawy.

W wymienionej przychodni ortodonci przeprowadzają leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem standardowych aparatów, jak również za pomocą przeźroczystych nakładek.

Wymieniona klinika stomatologiczna świadczy również takie usługi, jak:

 • stomatologia zachowawcza i endodoncja
 • chirurgia i implanty
 • stomatologia estetyczna i wybielanie
 • leczenie przyzębia
 • protetyka i implantoprotetyka
 • i inne.

Podsumowanie

Doskonałą alternatywą do leczenia wad zgryzu za pomocą standardowego aparatu ortodontycznego są przezroczyste nakładki Invisalign. Nakładki są wygodne, pacjent może samodzielnie zdejmować je i zakładać. Co więcej, nakładki są niewidoczne, co dodatkowo podnosi komfort leczenia.

3.1/5 - (15 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *