Nie wiesz kiedy dostaniesz paczkę? Sprawdź godziny pracy Twojego kuriera!

Do której godziny jeździ kurier do domu?

Odpowiedź na pytanie do której godziny jeździ kurier, jak zwykle w takich przypadkach, brzmi “to zależy”. Zależy jakiej firmy to kurier, do kogo i po co jedzie itp. Kurier godziny pracy ma różne. Na przykład w DPD i FedEx kurierzy pracują od 8: do 18:00, w InPost od 8:00 do 16:00, a w DHL nawet do 22:00. Ale to takie zasadnicze godziny pracy, bo dużo zależy od tego po co i dokąd jadą. Na przykład artykuł na stronach InPost informuje, że kurierzy z reguły zajmują się dostawą przesyłek do południa, a potem skupiają się na odbiorze paczek od nadawców. Tak więc jeśli czekasz na zamówienie ze sklepu internetowego kurier do domu zawita pewnie przed południem, jeśli dostawę obsługuje InPost. Więc jak jesteś wtedy w pracy, to lepiej zamów dostawę na adres służbowy, a nie domowy. Coraz więcej form oferuje płatności za pomocą kryptowalut takich jak Ethereum, które można nabyć przykładowo tutaj: https://exmo.com/pl/buy-ethereum. Z kolei w wielu innych firmach kurier do domu przyjedzie właśnie po południu, bo wtedy łatwiej zastać tam klienta. Ale nie wszyscy – moje zamówienia z Amazon z reguły przychodzą koło południa. W niektórych firmach (np. FedEx) standardem jest, że kurier będzie do ciebie dzwonił żeby umówić się na godzinę dostawy.

Kurier – godziny pracy w szczególnych okolicznościach

Takie ma mniej więcej kurier godziny pracy przy dostawach indywidualnych. A co z innymi obowiązkami? Jak już wspomniano, InPost podaje, że odbiorem paczek od nadawców ich kurierzy zajmują się raczej w godzinach popołudniowych. A dostawy paczek do paczkomatów odbywają się, według doniesień klientów, nawet do 22:00. W późniejszych godzinach jeżdżą też kurierzy dostarczający przesyłki z określoną godziną dostawy. Na przykład DHL oferuje opcję wyboru godzin dostawy nawet do 18:00-22:00.

Do której godziny jeździ kurier dla firm?

W ofercie InPost dla firm także dostępne jest zamówienie dostawy do określonej godziny. Konkretnie można zamówić przesyłkę z gwarancją doręczenia paczki do odbiorcy do godziny 10:00 lub do godziny 12:00. Usługa ta dostępna jest dla przesyłek o standardowych rozmiarach i wadze do 30 kg. Dla przesyłek o standardowych wymiarach i wadze do 50 kg dostępna jest usługa przesyłki z gwarancją dostawy do 17:00.

Jeszcze inaczej ma się sprawa z usługą kuriera lokalnego dostępną na terenie największych miast (Warszawy, Szczecina, Łodzi, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Rzeszowa) oraz w promieniu 30 km od granic administracyjnych miasta. Usługa polega na dostarczeniu dostarczaniu przesyłek w obrębie miasta w dniu nadania. InPost oferuje doręczenie przesyłki w ciągu 5 lub 2 godzin, zależnie od wybranej opcji. Warunkiem jest nadanie przesyłki przed dwunastą. Tak więc ten kurier jeździ do godziny 17:00. Dostępna jest też opcja super express, która polega na tym, że kurier jedzie od nadawcy prosto do odbiorcy, z tym że dostępna jest tylko w granicach administracyjnych miasta, aczkolwiek w przypadku największych miast to wcale nie są małe odległości. Tak więc godzina dostawy kurierem lokalnym to godzina nadania plus 5 godzin, 2 godziny, lub czas potrzebny na przebicie się przez korki, zależnie od wybranej opcji.

2.3/5 - (3 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *