Namiętność w małżeństwie – porady, wskazówki

Budowanie namiętności w sypialni w długoletnim związku jest zadaniem dla obojga partnerów. W jaki sposób zadbać o temperaturę relacji i wysokie libido? Podpowiadamy!

Nie bój się gadżetów erotycznych

Zabawki erotyczne z renomowanych sex-shopów to coś, co koniecznie musicie wypróbować. Jeśli jesteście początkujący, poszukajcie niewielkich stymulatorów łechtaczki, pierścieni na penisa i koniecznie ciekawych lubrykantów. Niektóre z nich działają chłodząco, inne rozgrzewająco, jeszcze inne pobudzają partnerkę, a odrobinę ostudzają „zapał” partnera, dzięki czemu łatwiejsze jest zgranie się w miłosnych uniesieniach. Dla początkujących i lubiących raczej tradycyjne gadżety, dobrym rozwiązaniem okaże się wibrator realistyczny lub dildo z przyssawką. To drugie to świetny towarzysz zabaw pod prysznicem – jeśli nie macie odwagi spróbować, jakby to było w trójkącie z jeszcze jednym mężczyzną, a partnerka bardzo chce spróbować podwójnej penetracji, to takie dildo jest dobrym sposobem na realizację fantazji.

A może by tak zabawa w dominację

Nic nie podsyca namiętności tak, jak nowość. Pewnie każdy z Was spotkał się z określeniem BDSM. Akcesoria jakiego typu sprawdzą się w zabawach realizujących scenariusz takiej formy uprawiania seksu? Na początek możecie ograniczyć się do rzeczy, które z pewnością macie w domu: pasek od szlafroka, majtki (świetnie sprawdzające się jako knebel, a także do podwiązywania jąder) i wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy. Dla tych, którzy są bardziej zaawansowani w zabawach BDSM, przydatna okaże się obroża BDSM, która nie tylko jest praktycznym gadżetem zwiększającym doznania, ale także wspaniale się prezentuje. 

Otwartość i uważność

Niezależnie od tego, jaką formę podkręcania temperatury w związku wybierzecie, pamiętajcie o uważności na potrzeby drugiej strony. Szukajcie wspólnych, akceptowalnych przez oboje sposobów realizacji fantazji seksualnych i bądźcie otwarci na różnice. Wspólne przeglądanie oferty sklepów erotycznych online może poddać Wam wiele pomysłów, na które samodzielnie moglibyście nie wpaść. Dobrym sposobem szukania inspiracji jest również wspólne oglądanie filmów erotycznych, a także rozmawianie o swoich najbardziej skrytych potrzebach – aby tak się stało, potrzebne jest wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *