Na co należy zwrócić uwagę, wybierając meble do salonu?

Salon jest jednym bardzo ważnych pomieszczeń w domu, gdzie najczęściej spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. O czym warto pamiętać przy dobieraniu mebli do salonu?

W sklepach meblowych można znaleźć szeroką gamę mebli do wyboru – znalezienie tych odpowiednich wcale nie musi być bardzo trudne. Wraz ze sklepem internetowym agatameble.pl stworzyliśmy poradnik, dzięki któremu znalezienie odpowiednich do salonu.

 

Warto pobrać wymiary

Zanim wybierzemy się na poszukiwania mebli do sklepów stacjonarnych albo przeglądanie ofert on-line, warto zmierzyć przestrzeń, którą mamy do dyspozycji.

 

Gdy nie pobierzemy wymiarów i meble kupimy „na oko”, istnieje ryzyko, że po prostu nie będą pasowały do pomieszczenia. Lepiej nie ryzykować i zmierzyć je przed zakupem.

 

Jakie meble warto mieć w salonie?

Wszystko zależy już od naszych indywidualnych potrzeb. Najczęściej podstawa to komplet wypoczynkowy oraz stolik, a także szafka RTV.

 

Gdy potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania, można dokupić witrynę, regał, szafki, komody.

 

Meble w twoim stylu

Salony urządzane są obecnie w różnych stylach aranżacyjnych. Do wyboru mamy między innymi meble w modnym stylu skandynawskim w jasnych kolorach, meble industrialne doskonałe do nowoczesnego loftu czy klasyczne meble o rzeźbionych elementach.

 

Aby salon wyglądał harmonijnie, warto wybrać meble modułowe, czyli należące do tej samej linii wzorniczej – możemy wtedy wybrać konkretne elementy, na przykład stolik, szafkę RTV, regał, komodę i stworzyć własny komplet. Takie meble można zakupić też w sklepie internetowym agatameble.pl.

 

Płyta, drewno, a może jeszcze coś innego?

Meble wykonuje się obecnie z różnych materiałów. Droższe drewno częściej zastępowane jest płytami drewnopodobnymi, które są tańsze, ale nie są też tak piękne jak natura. Do wyboru mamy także meble wykonane z metalu, łączone ze szkłem.

 

Jeśli szukamy tanich i stylowych mebli, najlepiej postawić na te z płyty. Są także świetnym wyborem dla osób, które lubią nowoczesne aranżacje. Można kupić je też w modnej wersji na wysoki połysk.


Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *