Mikrodermabrazja – odmładzamy skórę w gabinecie kosmetycznym

Mikrodermabrazja to bardzo popularny zabieg wykonywany w wielu gabinetach kosmetycznych. Decydują się na niego osoby w różnym wieku i z różnymi problemami skórnymi. Dziś sprawdzimy komu poleca się przeprowadzenie tego zabiegu i jakich można spodziewać się efektów po jego wykonaniu.

Mikrodermabrazja – kto może, a kto nie?

Mikrodermabrazja choć jest bardzo rozpowszechniona to niestety musi być omijana przez konkretne osoby. Mowa tutaj o tych, którzy zmagają się z problemami typu: nowotwór, zakażenie grzybicze lub bakteryjne, łuszczyca, a także trądzik (różowaty, ropowiczy, krostkowy). Zrezygnować z tego zabiegu muszą również osoby, które zmagają się z naczyniakiem jamistym, czy tez są po zabiegach chirurgicznych wykonywanych w obrębie twarzy. Mamy za sobą przeciwwskazania, więc spokojnie możemy przejść do osób, którym poleca się ten zabieg. Zdecydować się na niego powinny osoby zmagające się z powierzchownymi zmarszczkami, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, rozstępami, cellulitem, trądzikiem grudkowym, a także wywołanymi przez niego bliznami. Poleca się ja również w walce ze zrogowaceniami i suchością naskórka. Co więcej, jest to także sposób na walkę z łojotokiem. W okresie jesiennym mikrodermabrazja może pomóc w usunięciu przebarwień wywołanych działaniem promieni UV. Wspomnieć należy również o tym, ze mikrodermabrazja jest dobrym wstępem do zabiegów laserowych, takich jak fotoodmładzanie.

Mikrodermabrazja – jakie ma efekty?

Mikrodermabrazja może być wykonana na każdej części ciała. Najczęściej jednak przeprowadza się ją na twarzy, szyi i dekolcie. W efekcie jej przeprowadzenia skór staje się młodsza i odświeżona. Poprawia się także jej struktura i koloryt. Zaobserwować można również zwiększenie elastyczności. Zmniejsza się natomiast wielkość rozszerzonych porów, stabilizuje się wydzielanie łoju, spłycają się zmarszczki, blizny i rozstępy. Dodatkowo znikają nieestetyczne przebarwienia i zaskórniki.

Mikrodermabrazja – jak często i gdzie?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który należy wykonywać w seriach. Przyjmuje się, że czas pomiędzy zabiegami powinien wynosić od 7-10 dni. Ich ilość natomiast musi zostać indywidualnie dopasowana do problemu skórnego oraz efektów które chce się uzyskać. Mikrodermabrazja może być również stosowana w celu odświeżenia kolorytu skóry, a także stymulacji produkcji kolagenu. Wówczas zaleca się wizytę w gabinecie kosmetycznym raz w miesiącu. Zabieg ten zaleca się wykonywać w w salonie, gdzie pracują profesjonaliści. Takie miejsce to np. http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-twarz/porcelanowa-cera/. Odpowiednie dla siebie punkty można wyszukiwać za pomocą internetu. Wystarczy wpisać np. hasło mikrodermabrazja bełchatów, tu oczywiście region, który nas interesuje. Wówczas pojawi się lista miejsc oferujących tego rodzaju zabiegi.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *