Międzynarodowe zawody w skokach CSIO 5* i CSI 2*| 14-17 czerwca

CSIO to najważniejsze zawody w skokach przez przeszkody (skrót ten pochodzi o francuskiej nazwy Concours de Saut International Officiel). Tylko podczas tych zawodów rozgrywany jest drużynowy konkurs w ramach Pucharu Narodów, który w danym kraju może odbyć się tylko raz w roku.

Rok 2018 jest wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy w historii rozgrywany w Polsce konkurs Pucharu Narodów został zaliczony do najbardziej elitarnej grupy – Pierwszej Dywizji Europejskiej. Tym samym Sopot znalazł się w niezwykle prestiżowym gronie ośmiu miast obok La Baule, Samorin, St Gallen, Rotterdamu, Falsterbo, Hickstead i Dublina.

Pierwsza Europejska Dywizja w Pucharze Narodów to absolutna czołówka, odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów, do której zaliczane są tylko najwyżej oceniane zawody. Sam fakt, że CSIO 5* Sopot znalazło się w tym gronie potwierdza, jak wysoką pozycję na arenie światowej wypracował organizator tych zawodów, sopocki Hipodrom. To ogromne wyróżnienie jest ukoronowaniem wielu lat ciężkiej pracy, dzięki której sopockie zawody są bardzo wysoko cenione zarówno przez czołowych światowych zawodników, jak również przez władze Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI.

W tym roku przy okazji zawodów CSIO rozegrane zostaną także zawody międzynarodowe CSI 2* – to dodatkowa okazja dla polskich zawodników, których starty w pięciogwiazdkowych zawodach są ograniczone przepisami międzynarodowymi. Dzięki temu będą mogli przyjechać do Sopotu i zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całego świata w konkursach o randze 2*.

Publiczność zapraszamy także do bezpłatnej STREFY ZABAW DLA DZIECI, strefy HANDLOWEJ oraz GASTRONOMICZNEJ (zlot food trucków).

Szczegóły: www.csio.sopot.pl, www.facebook.com/CSIOSopot/

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *