SIESTA W DRODZE – YASMIN LEVY w Starym Maneżu

Zapraszamy na koncert z cyklu Siesta w Drodze, którego bohaterką będzie Yasmin Levy. Ta niesamowita wokalistka odwiedzi Gdańsk 9 grudnia, by w klubie Stary Maneż ponownie zaśpiewać dla polskiej publiczności. Wydarzenie poprowadzi Marcin Kydryński.
Gdańsk, Stary Maneż, 09.12.2017 r.

Yasmin Levy jest dzisiaj najbardziej wielbioną wokalistką z Izraela, która czerpie swe inspiracje z wielokulturowego bogactwa Żydów Sefardyjskich, Turcji (skąd pochodzi jej ojciec, uznany kompozytor i kantor) oraz flamenco, którego uczyła się w Sewilli. Yasmin korzysta z tej tradycji, tworząc własne piosenki, dzięki czemu możemy spodziewać się szczególnie barwnej mieszanki kulturowej podczas Jej koncertu w klubie Stary Maneż.

Założeniem Siesty w Drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Siesta oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta (wydano już XII edycji). Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym Siesty w Drodze jest Marcin Kydryński, radiowiec, autor i kompozytor tekstów, producent płyt i fotograf. Współorganizator Siesta Festival w Gdańsku. Jak sam przyznaje: „zaczęliśmy w okolicach święta zakochanych, w lutym 2012, by następnie spotykać się co kilka tygodni i doprowadzić rokrocznie do szczęśliwej kulminacji na Siesta Festivalu u progu maja i dalej grać aż do końca roku. Z nadzieją, że te koncerty, jak ich radiowa starsza siostra, na trwałe wpiszą się w życiorys setek, jeśli nie tysięcy ludzi. Będę zaszczycony mogąc objąć artystyczne przywództwo przedsięwzięcia i przyjmując rolę prowadzącego każdy z wieczorów.”

Siesta w Drodze gościła światowej sławy gwiazdy, takie jak: Pat Metheny, Bobby McFerrin & Chick Corea czy Dianne Reeves. W projekcie pojawili się także: Noa, Richard Bona, Jehro a także wielu luzofońskich artystów jak Pedro Moutinho, Camane, Nancy Vieira, Sara Tavares, Mayra Andrade, Tcheka.

Dwie godziny niezobowiązującej, niczym nieskrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi – mówi od lat Marcin Kydryński w swoim autorskim programie w każdą niedzielę na antenie Radiowej Trójki.

Yasmin Levy urodzona w Jerozolimie piosenkarka wykonuje muzykę sefardyjską, inspirowaną flamenco. Śpiewa w ladino, języku hiszpańskich żydów. Już w wieku 6 lat zaczęła uczyć się gry na pianinie. Kiedy skończyła 20 lat postanowiła, że swoje życie chce związać ze śpiewaniem. Zaczęła od małych, lokalnych koncertów. W 2002 roku udało jej się wystąpić na Muzycznych Targach Expo – Womex i od tego momentu rozpoczęła się jej międzynarodowa kariera. Pierwszy album „Romance & Yasmin” z 2004 roku, dostał nominację do World Music Award, w kategorii „najlepszy debiut” w plebiscycie organizowanym przez magazyn muzyczny fRoots i programu BBC Radio. Kolejne albumu potwierdziły wyjątkowy kunszt artystki, która z miejsca stała się kochana i rozpoznawalna wśród fanów World Music na całym świecie. Do tej pory wokalistka wydała sześć płyt. Na koncercie w Gdańsku usłyszymy największe przeboje Yasmin oraz materiał z najnowszego albumu „Tango”. Na pewno nie zabraknie również najbardziej popularnego utworu piosenkarki zatytułowanego „La Alegria”, który na Youtube ma już ponad 2 mln wyświetleń.

Początek koncertu: godzina 20:00
BILETY:
Stojące 120 PLN
Siedzące 160 – 200 PLN

PUNKTY SPRZEDAŻY
On-Line – https://www.interticket.pl/program/yasmin-levy-3051
Sprzedaż stacjonarna:
Gdynia InfoBox- GDYNIA GŁÓWNA – Świętojańska 30
Greckie Biuro Podróży Barkost – GDYNIA – ul. Świętojańska 100
Biuro Podróży El Globo – SOPOT – ul. Podjazd 9
Stowarzyszenie Turystyczne Sopot – SOPOT – Plac Zdrojowy 2
Biuro Turystyczne „Dunaj” – LĘBORK – ul. Targowa 11
Agencja Podróży i Turystyki Holidays – GDAŃSK – ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan)

Lista punktów sprzedaży w całym kraju dostępna pod linkiem:
https://www.interticket.pl/partners

Organizator: Agencja Artystyczna Perspektywy
www.agencjaperspektywy.pl

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *