Mezoterapia igłowa – Kiedy widać efekty i na czym dokładnie polega ten zabieg?

mezoterapia igłowa - zobacz na czym polega ten zabieg

Coraz częściej w ostatnim czasie mówi się o zabiegu mezoterapii igłowej. Co to jest mezoterapia igłowa i jakie daje efekty? To jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który cieszy się dużą popularnością ze względu na to, że jest małoinwazyjny. Stosuje się go przy wielu problemach skórnych. Jest skutecznym sposobem między innymi na zmarszczki, przesuszoną skórę twarzy, a także problemy związane z osłabioną skórą głowy. O tym jak działa mezoterapia igłowa i kiedy widać efekty piszemy w dalszej części artykułu.

  1. Co to jest mezoterapia igłowa?
  2. Mezoterapia igłowa – Co daje?
  3. Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
  4. Kiedy powinno się wykonać mezoterapię igłową?
  5. Kiedy widać efekty mezoterapii igłowej?
  6. Mezoterapia igłowa – Ile zabiegów?
  7. Mezoterapia igłowa – Jak często powtarzać zabieg?

1. Co to jest mezoterapia igłowa?

Zabiegi mezoterapii igłowej mają bardzo szerokie spektrum zastosowań i wiążą się z różnego rodzaju problemami skórnymi. Polegają one na podaniu pacjentowi podskórnie niewielkich dawek substancji aktywnych za pomocą iniekcji. Między innymi mezoterapia igłowa może obejmować wygładzanie zmarszczek, nawadnianie cery oraz stymulowanie skóry głowy do porostu włosów.

Do wykonywania tego typu zabiegów uprawnieni są lekarze medycyny estetycznej oraz kosmetolodzy.

2. Mezoterapia igłowa – Co daje?

Mezoterapia igłowa jest doskonałym sposobem na nawilżenie skóry, w szczególności okolic szyi, dekoltu, czy grzbietów rąk. Stosuje się ją więc bardzo często u pacjentów, u których odnotowano spadek nawilżenia skóry. Stosuje się ją także przy objawach fotostarzenia skóry i utraty jędrności, wspomaga walkę ze zmarszczkami i rozstępami.

3. Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Sam zabieg jest stosunkowo mało obciążający dla pacjenta. Odbywa się przy znieczuleniu okolic, które mają być poddane terapii i trwa około 15-30 minut. W trakcie trwania zabiegu specjalista przy użyciu pojedynczej igły wstrzykuje we wskazane miejsca specjalnie dobrany preparat. Dzięki punktowemu działaniu, mezoterapia igłowa wykazuje się wysoką skutecznością w walce nawet z zaawansowanymi zmianami skórnymi.

4. Kiedy powinno się wykonać mezoterapię igłową?

Jak już było wspomniane wcześniej, zabiegi mezoterapii igłowej mają bardzo szerokie zastosowanie. Zaleca się je przede wszystkim w sytuacji spadku nawilżenia skóry, czy utraty jędrności. Na tym jednak nie kończą się możliwości zabiegu, który z powodzeniem może poradzić sobie z przebarwieniami oraz stanami zapalnymi skóry. Ponadto mezoterapię igłową stosuje się także u pacjentów zmagających się z problemem wypadania włosów. Działa także przeciwko zmarszczkom, rozstępom, cellulitowi oraz wiotczeniu skóry. Skuteczne zabiegi mezoterapii igłowej wykonuje między innymi Klinika medycyny estetycznej Velvet Clinic w Łodzi.

5. Kiedy widać efekty mezoterapii igłowej?

Wiele osób przed zdecydowaniem się na zabieg, może zastanawiać się kiedy widać efekty mezoterapii igłowej. Warto tutaj podkreślić, że zadowalające efekty widać już po pierwszym zabiegu, jednak w zależności od problemu, czasami może być potrzebnych kilka wizyt.

6. Mezoterapia igłowa – Ile zabiegów?

Każdy problem skórny to oddzielny przypadek, który może potrzebować innej częstotliwości leczenia. Zwykle dla utrwalenia efektu, zaleca się powtórzenie od 3 do 7 serii zabiegów.

7. Mezoterapia igłowa – Jak często powtarzać zabieg?

Kolejne serie zabiegów wykonuje się w odstępach od 2 do 4 tygodni. Natomiast po około 6 miesiącach warto wykonać zabieg przypominający.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *